01.07.2020, 16:04

Daňové kontroly začnú v budúcnosti preverovať súbežne i celé reťazce spriaznených firiem

Ľahšie odhaľovanie podvodov, efektívnejšie daňové kontroly či prísnejší trestný zákon pri krátení daní. To je len časť noviniek, s ktorými prichádza návrh novely daňového poriadku.

Daňové kontroly začnú v budúcnosti preverovať súbežne i celé reťazce spriaznených firiem
Zdroj: Dreamstime

Reťazové podvody sa začnú aj reťazovo kontrolovať. Znamená to, že len čo sa objavia náznaky napríklad karuselového podvodu, skontrolujú sa všetky firmy v reťazci jednou daňovou kontrolou. Finančná správa tak dostane do rúk nástroj, ktorý jej umožní pri podozrení z daňového úniku preveriť kompletne celý podnikateľský reťazec v rámci jednej daňovej kontroly. Inak povedané, pri podozrení voči jednej firme budú v jednom kontrolnom procese skontrolovan

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.