StoryEditor

Hudobný salón

06.01.2008, 23:00
Autor:
kulkul

Colbie Caillat
Coco
(Universal Music)
Kalifornská speváčka Colbie Caillat tvrdí, že dobrý song by mal podvihnúť srdce, rozohriať dušu a spríjemniť deň. Tohto hesla sa držala aj pri nahrávaní svojho debutového albumu. Medzi množstvom speváčok a popstars Colbie vyniká nielen kvôli dokonalej hre na gitaru či piano, ale aj hlasom. Aj vďaka hudobnej filozofii tejto 22-ročnej speváčky je album Coco plný sviežich a ľahkých songov a každá pieseň na albume má svoje miesto. "Keď počúvate album Rumors (od Fleetwood Mac), každá pieseň má na ňom svoje miesto. Ak by ste čo i len jednu pieseň odtiaľ vynechali, naruší sa tým ,balans' celého albumu. A takýto by mal byť aj môj album. Nechcela by som pod svojím menom vydať iba zopár dobrých songov," dodala.

Laco Lučenič
XXL
(Double L Records)
Ešte minulý rok stihol vyjsť v poradí siedmy sólový štúdiový album slovenského hudobníka a producenta Laca Lučeniča s názvom XXL. Po projekte Satisfactory (2004) v divadle Astorka Korzo ´90 prichádza na scénu opäť so sólovým projektom. Ten bol vytvorený úctou k hudobnej histórii, zároveň akceptuje aktuálny dátum a postupy súčasnej muziky. Album XXL je ďalším potvrdením profesionálnej úrovne a hudobného vyzretia Laca Lučeniča.
Prvým singlom v slovenských rádiách je pieseň Ego 1: Stala sa chyba. Album, ktoré si doteraz bolo možné kúpiť len na internete, sa o chvíľu dostane aj na pulty predajní. Album XXL je rozmer vnímania hudby, je to vlastná hudobná dimenzia.

Simple Plan
Simple Plan
(Warner Music)
Celosvetovo dlho očakávaný album americkej skupiny Simple Plan s jednoduchým názvom Simple Plan vyjde už v januári. Od roku 2004, keď vyšiel posledný štúdiový album s názvom Still Not Gettin' Any..., ktorý v Amerike slávil úspechy najmä piesňami Untitled, Shut Up či Welcome To My Life. Prvým singlom z nového albumu je pieseň When I'm Gone, ktorá už rotuje v rádiách. Okrem nej sa na albume nachádzajú aj Take My Hand či Your Love Is A Lie či Save You.

menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
29. marec 2023 05:54