12.08.2020, 13:03

Chráňte svoj majetok a skoncujte s neplatičom nájomného

Máte vo svojom byte neplatiča? Kedy mu môžete dať výpoveď z nájmu a aké platby si môžete nárokovať vysvetľujú odborníci.

Chráňte svoj majetok a skoncujte s neplatičom nájomného
Zdroj: Václav Kahoun

Špecifické podmienky
Prenajímateľ môže nájom jednostranne ukončiť v prípade, ak nájomca hrubo porušuje svoje povinnosti najmä tým, že nezaplatil nájomné za dlhší čas ako tri mesiace. V prípade krátkodobého nájmu bytu môže prenajímateľ nájom jednostranne ukončiť vtedy, ak nájomca nezaplatil nájom za viac ako dva mesiace. Pri nájme nebytových priestorov je časový horizont omeškania s platbou nájomného ešte prísnejší. Zákon o nájme a podnájme nebytových priestorov umožňuje

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.