04.09.2020, 15:23

Pozemkové úpravy v 130 lokalitách stále čakajú. Ministerstvo pôdohospodárstva sľubuje štart do pár dní

Hoci agrorezort sľúbil začať sceľovanie na západnom a strednom Slovensku v júli, doteraz chýbajú podpisy na zmluvách. Prečo, nik nevysvetlil.

Pozemkové úpravy v 130 lokalitách stále čakajú. Ministerstvo pôdohospodárstva sľubuje štart do pár dní
Zdroj: Dreamstime

Sú štyri týždne po termíne. Do konca júla malo byť podpísaných 130 zmlúv na pozemkové úpravy, aby mohlo sceľovanie v réžii štátu odštartovať vo vybraných katastroch západného a stredného Slovenska. Po desiatich rokoch nečinnosti agrorezortu sa vlani a začiatkom tohto roka procesy predsa len rozhýbali. Vysúťažili sa firmy na projekty, uskutočnili sa prípravné konania v obciach. Čaká sa už len na zastrešujúce zmluvy medzi Pôdohospodárskou platobnou agentúrou a ministerstvom pôdohospodárstva. A práve tieto podpisy meškajú, hoci spomínaný júlový termín si stanovilo samo ministe

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.