14.09.2020, 14:15

Štát môže preplatiť krúžok vášho dieťaťa

Chce vaše dieťa navštevovať nejaký krúžok? S jeho zaplatením formou vzdelávacieho poukazu vám pomôže štát. Poradíme vám, ako môžete poukaz získať a aké sú pravidlá jeho využitia.

Štát môže preplatiť krúžok vášho dieťaťa
Zdroj: Reuters

Vzdelávací poukaz predstavuje osobitný ročný príspevok štátu na záujmové vzdelávanie pre jedného žiaka školy. Poukazy vydávajú svojim žiakom školy najneskôr do 10. septembra a poskytovatelia záujmového vzdelávania ich môžu prijať do 25. septembra príslušného kalendárneho roka. Hodnota vzdelávacieho poukazu na rok 2020 je 32 eur, čiže tri eurá a 20 centov na jeden mesiac. 

Záujmové aktivity 
Školy a školské zariade

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.