19.11.2020, 14:10

Chcete skončiť s podnikaním? Na likvidáciu firmy potrebujete peniaze

Na podnikanie je vždy potrebný istý finančný vklad. Aj pri rušení firmy však musíte rátať s nemalými výdavkami. Ako prebiehala likvidácia spoločnosti po starom a aké pravidlá platia od októbra, vysvetľuje Emil Vaňko, advokát a právny garant pre likvidácie skupiny PROVIDUS ®.

Chcete skončiť s podnikaním? Na likvidáciu firmy potrebujete peniaze
Zdroj: Dreamstime

1. Jednotné poplatky
Každá spoločnosť musí bez rozdielu uhradiť rovnaké poplatky. Je to preddavok pre likvidátora vo výške 1 500 eur a súdne a správne poplatky vo výške 89,75 eura. Ostatné náklady sa líšia podľa prípadu. Každá firma má náklady na vedenie účtovníctva. Pri malej spoločnosti sú to rádovo desiatky eur mesačne, pri veľkých aj tisíce. Firmy ďalej platia účtovné závierky, notárske overovanie podpisov a náklady na prevádzku spoločnosti, pretože až do výmazu z obchodného registra podnik stále žije a priebežné náklady ako nájom, úroky, mzdy a odvody musí uhrádzať.

2. Potrebné dokumenty
Spoločnosť, ktorá vstupuje do likvidácie bude potrebovať pripraviť dokumenty pri vstupe spoločnosti do dobrovoľnej likvidácie. Bude potrebné najme, vyho

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.