28.01.2021, 12:27

Ako žiadať pomoc od štátu, keď vám podnikanie brzdí pandémia

Koniec pandémie je v nedohľadne rovnako ako otváranie prevádzok malých a stredných podnikateľov. Viete na akú pomoc máte nárok, aké podmienky musíte splniť a kde o ňu žiadať?

Ako žiadať pomoc od štátu, keď vám podnikanie brzdí pandémia
Zdroj: Dreamstime

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny poskytuje takzvanú prvú pomoc pre zamestnávateľov a živnostníkov, ktorí pre protipandemické opatrenia prichádzajú o svoje príjmy. O pomoc môžu žiadať zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby so začiatkom podnikania najneskôr k 2. septembru 2020. Zamestnávatelia môžu žiadať aj o príspevok na zamestnancov, ktorí nastúpili neskôr. Pomoc vo forme príspevkov bude aj pre ľudí, ktorí majú súbeh zárobkovej činnosti a pracovného pomeru. Iný príjem sa odpočíta od výšky daného príspevku. Taktiež je dovolené dostať podporu z iných ministerstiev. Žiadosť o podporu sa podáva výlučne elektronicky na www.slovensko.sk a je rozdelená do viacerých kategórii. Sú to prevádzky, ktoré museli zavrieť úplne, tie ktoré museli zavrieť alebo im tržby klesli najmenej o 20 percent, pre tých zamestnávateľov, ktorí udržia

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.