Hneď na úvod treba dôrazne povedať, že rozhodne nie je pravda, že tehotné ženy by mali jazdiť nepripútané. Aj tu však platí fakt, že pás chráni len vtedy, ak je zapnutý v predpísanej polohe. Správne použitie trojbodového bezpečnostného pásu pomáha pri prudkom brzdení a autonehode minimalizovať riziko takzvaného Seat belt syndrómu, pri ktorom dochádza k zvýšenému tlaku na brucho ženy a možnému poraneniu maternice i plodu. Ramenný popruh, ktorý by nikdy nemal skĺznuť z ramena, smeruje medzi prsiami nad vrcholom brucha tehotnej. Pripnutie bezpečnostného pásu musí byť pohodlné - ani tesné, ani príliš voľné. Spodná časť pásu musí viesť vždy pod bruchom tehotnej ženy, nikdy nie cez neho. Ku spoľahlivej fixácii spodnej časti pásu pod bruchom slúži efektívna pomôcka s názvom BeSafe Pregnant. Tá jednoduchým spôsobom účinne zabezpečí, aby sa automobilový pás, v prípade dopravnej kolízie, posunul nahor do oblasti brucha. Výrobca ponúka dva varianty inštalácie - buď pomocou popruhu okolo sedadla, alebo vhodnejšiu pomocou systému ISOfix, ktorý je dnes bežnou súčasťou predných i zadných sedačiek v moderných vozidlách. V oboch prípadoch sa pomôcka položí na sedadlo vodiča alebo spolujazdca (vpredu i vzadu) a prichytí sa jedným z uvedených spôsobov. Následne sa žena posadí, pripúta a nakoniec pripne spodný diel automobilového pásu do úchytu na pomôcke. Odporúča sa používať túto pomôcku od chvíle, kedy žena zistí, že je v inom stave, v každom prípade najneskôr od druhého mesiaca tehotenstva.Pixabay (Ilustračná snímka)
StoryEditor

Štát začne platiť aj budúcim matkám

24.02.2021, 09:35
Od 1. apríla 2021 sa rozšíri systém sociálnej poisťovne o novú dávku. Vďaka nemu si rodinný rozpočet vylepšia práve mamičky – čakateľky.

Nová dávka pre mamičky má zabezpečiť tehotnej poistenkyni príjem, ktorý bude slúžiť na kompenzáciu zvýšených výdavkov v tehotenstve.

Nárok na tieto peniaze budú mať všetky nemocensky poistené tehotné ženy a tehotné zamestnankyne, ktoré majú prerušené povinné poistenie z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky alebo poberania rodičovského príspevku. A o túto tehotenskú dávku neprídu ani ženy, kto...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-03-21 23:00:00 - Feat.: - Title: Ak pracujete v inom meste, štát vám mesačne prispeje na cestovanie stovkami eur. Ako ich získate? (tabuľka) 02 - Modified: 2023-02-15 10:10:35 - Feat.: - Title: Mikulec oznámil, že poskytovanie príspevku za ubytovanie odídencov sa predĺži do konca mája 03 - Modified: 2023-01-31 09:28:04 - Feat.: - Title: Osoby s ťažkým zdravotným postihnutím môžu získať peniaze od štátu. Kto má nárok a čo všetko musí splniť? 04 - Modified: 2023-01-31 10:46:32 - Feat.: - Title: Hendikepované osoby dostanú vyššie príspevky. O koľko a čo ďalšie ich čaká? 05 - Modified: 2022-12-27 14:30:00 - Feat.: - Title: Čiastkové zmeny nie sú dostatočné: hendikepovaným nepomôžu v potrebnej miere
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
31. marec 2023 14:52