24.03.2021, 11:35

Platby voči Sociálnej poisťovni si môžete v prípade potreby posunúť

Aj za január, február a marec tohto roka si môžete odložiť splatnosť odvodov až do 30. júna 2021. Aké podmienky na to musia podnikatelia splniť, vysvetľuje Veronika Solíková, konateľka spoločnosti Účtovná jednotka.

Platby voči Sociálnej poisťovni si môžete v prípade potreby posunúť
Zdroj: Dreamstime

Nariadenie o splatnosti poistného na sociálne poistenie v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19 sa v čase pandémie novelizuje a aktuálne upravuje už aj možnosť posunu splatnosti odvodov za mesiace január 2021, február 2021 a marec 2021. Poistné na sociálne poistenie, ktoré musí platiť zamestnávateľ alebo povinne nemocensky a dôchodkovo poistená samostatne zárobkovo činná osoba, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikani

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.