04.05.2021, 19:06

Vymeňte si kotol. Štát vám prispeje až 1 200 eur

Chcete v domácnosti ušetriť na vykurovaní a správať sa ekologickejšie? Štát vám na to aj prostredníctvom európskych fondov prispeje. K existujúcim príspevkov pribudnú ďalšie. Na kotly na plyn aj na komplexnú obnovu rodinných domov.

Vymeňte si kotol. Štát vám prispeje až 1 200 eur

Ak potrebujete vymeniť zariadenia na vykurovanie, aj tento rok môžete  požiadať o poukážku na výmenu kotla na uhlie za kotol na biomasu z projektu Zelená domácnostiam II. Už dlhšie sú pripravované aj takzvané kotlíkové dotácie určené na výmenu kotla na uhlie alebo kotla biomasu za kotol na plyn. Ak uvažujete o obnove rodinného domu, už od 18. mája 2021 budete môcť požiadať o príspevok na zateplenie rodinného domu 200 domácností. V budúcnosti by mali byť k dispozícii prostriedky na komplexnú obnovu z projektu Zelené domy, ktorý je súčasťou nedávno predstaveného Plánu obnovy.

Zelená domácnostiam II
Ak sa vo vašej domácnosti nachádza kotol na uhlie, môžete získať príspevok na jeho výmenu za kotol na spaľovanie brikiet, štiepok alebo splyňovanie kusového dreva z projektu Zelená domácnostiam II. Nevyhnutnou podmienkou je náhrada kotla na spaľovanie tuhých fosílnych palív, teda uhlia. Náhrada staršieho kotla na plyn, prípadne na biomasu, oprávnená nie je.

Požiadavky
Inštalácie k

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.