StoryEditor

Odpočívajte bez ohrozovania termínov

11.06.2009, 00:00
V plánovaní dovoleniek sa vedenie firiem spolieha na projektových manažérov.

V plánovaní dovoleniek sa šéfovia firiem väčšinou spoliehajú na projektových manažérov. Práve oni majú v hlavách fázy výrobných plánov a procesov. Aj od nich závisí, kedy si budete môcť uprostred roka či v zime odpočinúť.

Overené systémy
Plánovanie bez problémov zvládali firmy už v minulosti. No podľa konzultantky Synergie Slovakia Lucie Krechňákovej sa technické pomôcky používané v súčasnosti posunuli bližšie k zamestnancom.

Bežnou pomôckou sprostredkovania informácií sú dnes intranetové portály. Umožňujú pracovníkom získať obraz o počte dovolenkových dní, dovoľujú zadať požiadavky na ich čerpanie a odoslať ich na schválenie. "Manažment má k možnosť zobraziť stav čerpania dovoleniek členov vlastného tímu a následne schváliť ich žiadosti. "Oddelenia ľudských zdrojov čerpajú z informačných systémov údaje potrebné napríklad na odpočítanie počtu stravných lístkov. Finančné oddelenia používajú informačné systémy ako podklady na vypočítanie mesačnej výplaty,“ dodáva Lucia Krechňáková.

Dobré rady
Špecifickými príkladmi sú výrobné podniky. Ide o dobre známe celozávodné dovolenky. "Pri nich je malá pravdepodobnosť, že dôjde k výrobným zmätkom. Plánujeme ju preto, že výroba televízorov je sezónna. Výnimkou v tomto prípade sú iba zamestnanci, ktorých náplňou práce je údržba výrobných liniek a základná údržba prevádzky. Dovolenku zamestnancov plánujeme tak, aby odzrkadľovala potreby našej firmy,“ uviedla hovorkyňa závodu Sony v Nitre Helena Windisch.

Dôraz na výkony jednotlivých tímov kladú aj v Dell Slovensko. Aj tu dbajú o to, aby bol pracovný výkon vyvážený potrebnou dávkou odpočinku. Generálny riaditeľ tejto spoločnosti Miroslav Řezníček hovorí, že sa snažia o to, aby prípadov, ktoré by ohrozovali dohodnuté termíny so zákazníkmi práve absenciou kľúčových členov tímu, bolo čo najmenej.

Pomôžu aj externisti
Okrem plánovania je pre každého manažéra dôležité, aby dokázal delegovať prácu pre prípad odchodu istého počtu ľudí na dovolenky. A najmä dať vtedy zvyšným členom tímu pocítiť, že by to mali chápať ako príležitosť pre rozvoj. Nie je na škodu pripraviť sa na takýto stav, preto by manažéri mali školiť svojich zamestnancov naprieč firmou. Ľudia, ktorí si idú na pár dní odpočinúť, by totiž nemali mať za povinnosť zaúčať ostatných do svojej práce predtým než odídu.

Niekedy je napríklad efektívne, ak si počas tohto obdobia namiesto chýbajúceho kolegu najmete externistu. Neprítomnosť podriadeného vtedy nezaťaží ostatných kolegov. A ak aj nebudú splnené niektoré čiastkové úlohy, uvedomte si, že sa nachádzate v období zníženej výkonnosti. A, samozrejme, zaslúženého odpočinku vašich spolupracovníkov. Ako nadriadený sa naučte určovať priority.

Prečítajte si aj:
Svojvoľný odchod na dovolenku je riziko

Rozhovor. Lucia Krechňáková, konzultant spoločnosti Synergie Slovakia pre HN:

Akých chýb by sa podľa vás mali vyvarovať ľudia pri plánovaní dovoleniek?
Čerpanie dovolenky má priamy vplyv na povinnosti, ktorú pracovník v organizácii plní. Prevažná väčšina z nás pracuje v tímoch, preto je dôležité uvedomiť si, že dovolenka jednotlivca môže ovplyvniť ich fungovanie. Medzi účinné nástroje, ktorými možno znížiť riziko výpadku práce úlohy pracovníka v dôsledku čerpania dovolenky, patrí včasné plánovanie. Čerpanie dovolenky je obojstranne výhodné tak pre zamestnanca, ako pre zamestnávateľa. Uvedomenie si tejto myšlienky je rozhodujúce na zabezpečenie obojstrannej spokojnosti. Otvorená a včasná komunikácia o plánovaných termínoch dovolenky s predstavenými je kľúčom k pokojnému oddychu počas jej čerpania.

menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
30. september 2022 18:40