StoryEditor

Originálny pršut a pálená rakija

25.07.2007, 00:00

V krajine, ktorá je najvyhľadávanejším teritóriom pre letnú dovolenku našincov v cudzine, nemusíte miesto na príjemné posedenie a zahnanie hladu namáhavo vyhľadávať. Reštaurácie s typickou chorvátskou kuchyňou, ale aj pizzerie či stánky s občerstvením, objavíte v prímorských letoviskách takmer na každom kroku.
Hoci väčšina našincov sa pri návšteve tejto krajiny stále ešte spolieha prevažne na vlastnú prípravu jedál (najmä pri ubytovaní na súkromí či v apartmánoch), alebo na bufetové stoly (v prípade nocľahu v hoteli), ochutnanie aspoň niektorých tunajších špecialít určite stojí za to.
Z predkrmov by ste nemali vynechať dalmatínsky či istrijský pršut -- pravú šunku údenú špeciálnym spôsobom, alebo ovčí syr z Pagu či Liky. Z jedál na menší hlad potom klobásku slavonsky kulen alebo samoborské či zagorské cesnakové klobásky. V ponuke hlavných jedál na pobreží dominujú ryby a morské živočíchy pripravené na rôzne spôsoby, nechýba v nej ani varené jahňacie mäso. Na najviac navštevovanej Istriji môžete ochutnať aj miestnu špecialitu vyhľadávanú po celom svete -- hľuzovky, ktoré v tomto regióne bývajú označované aj za "istrijské zlato". Reštaurácie ich pripravujú s cestovinami, haluškami, vajcami, ale aj ako dezert s medom a so syrom.
Skôr večer po zotmení ako počas horúceho dňa v baroch či na terasách na svojich konzumentov čaká obľúbená pálenka rakija alebo travarica, čerešňový likér maraschino či prošek, ale aj uznávané červené a biele vína.

menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
25. november 2022 07:17