Tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov fyzických a právnických osôb za rok 2007 sú k dispozícii, okrem internetovej stránky daňového riaditeľstva, už aj na všetkých daňových úradoch. Na internete sa tieto daňové priznania budú dať vypĺňať v prvý marcový týždeň. Zmena v daňovom priznaní k dani z príjmov fyzickej osoby sa podľa Ivety Adamíkovej, hovorkyne Daňového riaditeľstva, týka úpravy uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka podľa § 11 ods. 2 písm. b) zákona o dani z príjmov a nezdaniteľnej časti základu dane na manželku (manžela) podľa § 11 ods. 3 zákona o dani z príjmov. Výpočet úpravy uplatnenia nezdaniteľnej časti sa uvádza v priznaní v samostatnej časti v daňovom priznaní typ A -- oddiel XII. a v type B v oddiele XVI.
V daňovom priznaní typ B boli v oddiele VII. (príjmy z kapitálového majetku) doplnené na riadku 7 "príjmy z podielových listov dosiahnuté z ich vyplatenia (vrátenia)". V daňových priznaniach k dani z príjmov právnickej osoby sa zmeny dotkli spresnenia textu v príslušných riadkoch, doplnený bol riadok č. 4 v tabuľke F "celková suma výnosov plynúca z aktivít so zahraničnými závislými osobami (§ 2 písm. r) zákona)".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.