StoryEditor

Editorial

06.04.2004, 00:00

Obezita a nadváha sú považované za veľmi závažné ochorenia, ktoré nielen zhoršujú kvalitu života, ale hlavne výrazne skracujú život. Vo väčšine vyspelých krajinách nie je hlavným problémom nedostatok potravín, ale naopak, nadbytok telesného tuku. Príčinou je predovšetkým kombinácia prejedania a takmer žiadny aktívny pohyb. Možno sa vám uľaví, ak sa dočítate, že rátanie kalórií je v súčasnosti už prekonané. Treba sa sústrediť v pravom rade na zníženie príjmu tukov a pravidelný aktívny pohyb, či už v telocvični alebo prechádzkami v prírode. Verte, že úspech bude zaručený. Preto zabudnite na všetky pôsty plné odriekania, aj tak ich nikdy nedodržíte.
S obezitou a nadváhou prichádzajú aj nebezpečné srdcové a cievne ochorenia, a preto treba zobrať "rozum do hrsti" a zmeniť spôsob stravovania. Slovo ateroskleróra v skloňujeme v poslednom období čoraz viac. Podstatu tvorí ukladanie cholesterolu a tukových látok a hovorí sa, že je to choroba tretieho tisícročia.
Slnečný jarný deň nám dáva chuť do života, napĺňa nás optimizmom, ale niektorých radosť veľmi rýchlo opustí, pretože rozkvitnú jarné kvety, trávy i stromy. Život začne znepríjemňovať senná nádcha, navyše si z jarnej prechádzky môžeme priniesť domov aj nemilého "hosťa" -- kliešťa, a preto účinnou a bezpečnou ochranou je v tomto období očkovanie proti kliešťovej encefalitíde.

menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
27. jún 2022 11:15