Videovizitku si už mnoho spoločností priamo žiada v pracovnej ponuke. Je však dobré priložiť ju aj tam, kde táto požiadavka nie je. Výrazne si tak zvyšujete šancu, že miesto bude nakoniec vaše.
Možností je veľa
Ciest, ako na seba kreatívnym spôsobom upozorniť, je viac. „Zvážte vytvorenie profesionálneho blogu alebo webovej stránky, kde predvediete, čo viete. Podeľte sa o svoje myšlienky a názory, zdieľajte svoju prácu, životopis aj videoživotopis. A tiež čokoľvek, čo môže pomôcť lepšie vytvoriť vašu značku,“ povedal pre mashable.com Josh Tolan, CEO SparkHire.com. Čím viac sa v dobrom zmysle od ostatných uchádzačov odlíšite, tým lepšie pre vás.
Čo potrebujete
Základom je videokamera alebo webkamera, dbajte na to, aby ste mali dobré svetlo a aby záznam nebol rozmazaný. Dobrá obrazová a zvuková kvalita je samozrejmosťou. Takisto si vyberte vhodné oblečenie - ak sa uchádzate o serióznu pozíciu, zvoľte konzervatívny outfit, ak vás zaujíma napríklad kreatívne miesto v reklamnej agentúre, môžete sa rozhodnúť pre niečo viac uvoľnené a farebné. V podobnom duchu dbajte aj na pozadie.
S dĺžkou to radšej neprežeňte
Dĺžku videa prispôsobte povahe pozície, o ktorú sa uchádzate, nech to však nie je viac ako pár minút. Dbajte aj na spisovné a kultivované vyjadrovanie a plynulý prejav, naštudujte si dôkladne dopredu, čo chcete povedať. Ak máte nejaké osvedčenia alebo certifikáty, môžete ich aj ukázať - ak máte rukolapné výsledky svojej doterajšej práce, môžete ukázať aj tie. Spomeňte aj svoje vlastnosti a očakávania a zároveň platí aj to, čo pri klasickom životopise - videovizitku prispôsobte konkrétnej ponuke tak, aby bolo jasné, že ste ju robili špeciálne pre ňu.
Snímka: kuokim.net