StoryEditor

Potrebujete rady od skúsených podnikateľov? Navštívte startupovú konferenciu

07.08.2014, 00:44
Chcete úspech? Majte otvorené oči a makajte!


Ak začínate podnikať, čaká vás turbulentné obdobie. Totiž aj po tom najmenšom úspechu často nasleduje nečakaný pád. Zároveň si stále nie ste istý kvalitou produktu, zacielením na správneho zákazníka alebo celkovou stratégiou startupu. Isté je len jedno – odpoveď na otázky o správnom nastavení biznis modelu si začínajúci podnikateľ nevyrieši z pohodlia kancelárie.

Získajte know-how. Od skúsených

Zaujímavú alternatívu zdĺhavého stretávania sa so zákazníkmi a overovania hypotéz predstavujú startup konferencie. Pravidelne sa tu totiž stretávajú skúsení podnikatelia s tými začínajúcimi, aby im pomohli prekonať prvé prekážky v rozbiehaní ich podnikania. Konferencie sú zaujímavé aj ako zdroj inšpirácie, informácií o technologických trendoch alebo ako príležitosť na zviditeľnenie startupu. Medzi pravidelných návštevníkov patria lídri svetového biznisu, investori rizikového kapitálu a predovšetkým technologickí novátori.

Kontakty ako najväčšie plus

Od typickej startup konferencie – súťaže môže začínajúci podnikateľ očakávať dva až tri dni vyplnené neprestajným budovaním kontaktov. Konferencie otvára spravidla prednáška alebo diskusia spíkrov o aktuálnych témach a trendoch. Hlavnou časťou však býva následná súťaž prihlásených startup projektov. Veľa z nich je v úplných začiatkoch a účasťou na konferencii získavajú prvý mentoring, neoceniteľnú spätnú väzbu, popularizáciu start upu a hlavne kontakty. Je to ideálna príležitosť získať nový pohľad na svoj projekt a prácu, ktorú doteraz začínajúci podnikateľ urobil, a to či už správne, alebo nesprávne. Popritom sa startupy naučia aj praktické veci.

Pre väčšinu začínajúcich podnikateľov je to totiž prvá skúsenosť s „pitchom“, keď sa snažia presvedčiť nielen porotu, ale aj stovky divákov o kvalite ich projektu. Zlepšujú sa tak v prezentačných zručnostiach a rozmýšľajú nad biznis modelom v širšom kontexte. Súťaže sa končia after party, kde sa dá nájsť množstvo užitočných ľudí pre startup od nových členov tímu, mentorov až po investorov. Práve nadväzovanie kontaktov a popularizácia startup projektu sa dajú označiť za podstatu každej konferencie.

Zdroj: Neulogy

01 - Modified: 2006-09-07 12:10:00 - Feat.: 0 - Title: Eximbanka podporila export v objeme 70,222 mld. Sk
01 - Modified: 2023-09-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Firmy známej trnavskej rodiny zbierajú pokuty. Brali podozrivé dotácie a najnovšie kopia nebezpečný odpad 02 - Modified: 2023-09-27 08:07:05 - Feat.: - Title: Z koaličnej spolupráce vylučujeme Smer. PS má dosť nesprávnych až škodlivých bodov, tvrdí pre HN expertka SaS 03 - Modified: 2023-09-22 09:37:23 - Feat.: - Title: Je súčasťou skoro každého biznisu, no nie každý ho pozná. Problém majú aj profesionáli (rozhovor) 04 - Modified: 2023-09-19 22:00:00 - Feat.: - Title: Ako pomôcť podnikateľom a neuviaznuť v slepej uličke 05 - Modified: 2023-09-18 06:10:31 - Feat.: - Title: Nazývajú ju prekliata ulica. Po CCC a Ozete opúšťa Obchodnú aj ďalšie veľké meno
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
30. september 2023 09:21