16.07.2014, 10:57

Na internete sa šíria falošné exekúcie, upozorňujú exekútori

V Českej republike včera zaregistrovali množstvo falošných výziev na zaplatenie exekúcie. Navyše e-maily šíria vírusy.

Slovenská komora exekútorov upozorňuje občanov, že v Českej republike včera zaregistrovali množstvo falošných výziev na zaplatenie exekúcie. Výzvy sa podľa hovorkyne komory Stanislavy Kolesárovej šíria podvodnými e-mailmi, ktoré vyzývajú na úhradu neexistujúcich pohľadávok.

"E-maily nie sú distribuované z exekútorských úradov a obsahujú vymyslené a chybné údaje. Navyše sú doručované s prílohou obsahujúcou počítačové vírusy," informovala hovorkyňa Českej komory exekútorov Petra Báčová.


Komora exekútorov preto upozorňuje občanov, aby v prípade zaznamenania podobných podozrivých e-mailov aj na Slovensku v žiadnom prípade neotvárali ich prílohy a neposielali finančné prostriedky na uvedené účty.


"Postup súdneho exekútora je prísne regulovaný a má presné pravidlá. Občanovi musí byť úradne doručené písomné upovedomenie o začatí exekúcie. Ak aj súdny exekútor neskôr komunikuje prostredníctvom elektronickej pošty, jej pravosť si môže overiť priamo na stránke Slovenskej komory exekútorov v sekcii Zoznam exekútorov. V prípade akýchkoľvek ďalších pochybností by mal občan kontaktovať príslušný exekútorský úrad alebo priamo kanceláriu Slovenskej komory exekútorov," dodala Kolesárová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.