09.03.2015, 15:47

Ako vyplniť „áčkové“ daňové priznanie? HN vám prinášajú podrobný návod

Ste zamestnanec či dôchodca? Už v stredu nájdete v HN vložené tlačivo daňového priznania typu A úplne zadarmo a k tomu podrobný návod, ako ho vyplniť.

Pracovali ste počas roka na dohodu, ale inak ste boli nezamestnaní? Ste penzista, no vlani ste si skúšali privyrobiť? Alebo ste nestihli požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane? Ak vaše vlaňajšie príjmy neboli vyššie ako 1 901,67 eura, daňové priznanie podávať nemusíte. No môže sa vám to oplatiť, pretože vám štát vráti dane.

Ak ste vlani nemali iné príjmy okrem závislej činnosti – napríklad z prenájmu či predaja nehnuteľnosti – dane si môžete

vysporiadať pomocou daňového priznania pre fyzické osoby typu A. Stačí, ak si pripravíte všetky podklady, napríklad potvrdenia o príjmoch či kópie rodných listov pre uplatnenie daňového bonusu na deti, a vypíšete si priznanie.

Iba v HN nájdete už túto stredu vložené daňové priznanie fyzických osôb typ A a tiež veľký návod, ako ho krok po kroku vyplniť. Zistite, na aké daňové úľavy máte nárok a kedy môžete žiadať štát o vyplatenie zamestnaneckej prémie. Podrobný návod s príkladmi nájdete v stredu v HN na štyroch stranách.

Zamestnanci, dohodári, dôchodcovia! Už v stredu nájdete v Hospodárskych novinách veľký návod na to, ako vyplniť daňové priznanie typu A a tiež vložené tlačivo priznania úplne ZADARMO.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.