09.02.2016, 00:00

Státisíce dolárov ročne. Tu je prehľad, koľko sa dá zarobiť v USA

Pri hľadaní práce je výška platu jedným z najdôležitejších faktorov. Pozrite sa, koľko zarábajú bohatí v Amerike.

Anesteziologická sestra

Ročný plat: 158 900 dolárov

Tieto sestry pomáhajú lekárom pri bolestivých zákrokoch. Podávajú a majú na starosti inhalačné plyny či intravenózne lieky spôsobujúce utlmenie.


Zubár

Ročný plat: 166 810 dolárov

Najlepšie platení zubári pracujú v štátoch Indiana, Texas či Wisconsin. Do roku 2024 sa dokonca počíta s 18-percentným zvýšením ich terajších platov.


Pediater

Ročný plat: 175 400 dolárov

Úlohou pediatra je starostlivosť o fyzickú a mentálnu stránku detí. V nasledujúcom desaťročí sa v Amerike očakáva desať percentné zvýšenie ročných platov týchto lekárov.


Psychiater

Ročný plat: 182 700 dolárov

Psychiater má na starosti vyslovene mentálnu stránku svojich pacientov. Lieči notoricky známe choroby, akými sú schizofrénia, depresie či pocity stiesnenosti.

Ilustračná snímka: Archív HN

Všeobecný lekár

Ročný plat: 190 530 dolárov

Najlepšie platení lekári sú v štátoch Južná Karolína, Georgia a Oregon. Plat všeobecných lekárov porastie do desiatich rokov o deväť percent.


Ortodontológ

Ročný plat: 201 030 dolárov

Lekár, ktorý vám zabezpečí krásny úsmev. V Amerike platí – čím krajší chrup, tým tučnejšie bankové konto. To sa podľa predikcií ortodontológom zvýši v roku 2024 o 18 percent.


Gynekológ

Ročný plat: 214 750 dolárov

Gynekológ sa stará o ženskú časť populácie. Primárne robí skríning HPV a iných pohlavne prenosných chorôb. O desať rokov sa očakáva, že jeho ročný plat prekročí 250-tisícovú hranicu.


Maxilofaciálny chirurg

Ročný plat: 219 600 dolárov

Tento chirurg je v prvom rade zubárom. Nie však hocijakým. Zaoberá sa chorobami a úrazovou chirurgiou ústnej, čeľustnej a tvárovej oblasti. Najprv však potrebuje minimálne štyri roky praxe s operáciami podobného zamerania.


Chirurg

Ročný plat: 240 440 dolárov

Stať sa chirurgom v Spojených štátoch nie je jednoduché. Po bakalárskom programe nasledujú štyri roky magisterského programu v oblasti medicíny. Nasleduje špeciálny chirurgický program, ktorý trvá ďalších päť rokov.


Anesteziológ

Ročný plat: 246 320 dolárov

Anesteziológ uskutočňuje predoperačné vyšetrenia a starostlivosť v spolupráci s ošetrujúcim lekárom. Monitoruje pacienta nielen pred, ale aj po operácii. K výkonu tohto povolania je v Amerike potrebné vysokoškolské vzdelanie a najmenej ročná prax na urgentnej starostlivosti.


Zdroj: businessinsider.com

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.