03.10.2014, 18:32

Chcete byť produktívnejší? Na tieto tri výhovorky zabudnite

Klamstvo je, to čo najviac znižuje našu produktivitu. Stačí sa vyvarovať trom veciam a práca vám pôjde odruky.

Výhovorky v práci fungujú podobne ako pri diéte. Vyšlapete zopár schodov a dokážete sa presvedčiť, že na tú čokoládu, ktorú ste práve zjedli, máte skrátka nárok. Ak ich teda použijete, chvíľku sa cítite lepšie, no ale to čo príde potom zrejme nepoteší vás ani vášho zamestnávateľa.

Nastavte si teda zrkadlo a pozriete sa, ktoré tri najčastejšie lži znižujú vašu produktivitu.

1. Doženiem to neskôr

Táto hra sa však väčšinou nikdy nekončí. "Urobím to neskôr," poviete si. No to má za následok, že sa vám odsunie aj ďalšia aktivita. Skrátka požičiavať si čas z budúcnosti, je niečo ako veľmi nevýhodná kreditka. "Šetriť si prácu na zajtra skrátka nefunguje," hovorí trénerka Elizabeth Grace Saunder. Je samozrejme pravda, že nemôžete robiť všetko. Zamerajte sa preto aspoň na dôležité veci. Vyberte si priority a uvidíte, že vám práca pôjde viac odruky.

2. Nemám čas

Stav, keď máte pocit, že nemáte dostatok častu vedie k tomu, že ste nervózny, netrpezlivý, krátkozraký a navyše veľmi nedbalý. Preto by ste sa mali naučiť manažovať čas. Jednoduchý spôsob, ako s tým začať, je zatriediť si svoje úlohy a ciele do kalendára. Pomáha tiež ak si aktivity rozdelíte na pracovné, nepracovné, čas pre seba. Ak ich potom splníte v stanovenom čase, budete sa cítiť lepšie.

3. Som produktívny, lebo som zaneprázdnený

Existuje milión spôsobov ako si však vyplniť čas a tváriť sa zaneprázdnene. Pokojne totiž môžete 75 percent svojho dňa stráviť na internete, alebo na smartfóne a iba 25 percent času vám zaberajú skutočné pracovné stretnutia. Mali by vás preto zaujímať výsledky, teda to, čo máte dokončené. Držte sa sa teda "to do" listu a odškrtávajte si veci, ktoré ste urobili a podľa toho zistíte ako ste produktívny.

Zdroj: Businessinsider.com

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.