08.06.2015, 00:05

Koniec súcitu. Obce už musia ísť po čiernych stavbách

Stavebné úrady v obciach často nemajú vôľu zbúrať čiernu stavbu. Po novom to budú musieť urobiť. Inak zakročí stavebná inšpekcia aj s políciou.

Vyše 10-tisíc. Taký je hrubý odhad počtu čiernych stavieb na Slovensku. Dnes ani nemáme definíciu, čo je to čierna stavba. Podľa nového stavebného zákona to bude každá stavba, ktorá bude postavená bez územného alebo stavebného povolenia, prípadne v rozpore s nimi.

Problémom však podľa štátu nie je identifikovať stavby postavené bez povolenia, ale tie, ktoré povolenie síce majú, no stavajú sa v rozpore

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.