30.07.2021, 14:27

Prehľad noviniek pre živnostníkov: Čo všetko sa od augusta mení?

  • Pozitívne zmeny. Parlament ešte v decembri minulého roka schválil novelu zákona, ktorá vstupuje do platnosti začiatkom augusta.
  • Mala by zjednodušiť život samostatne zárobkovo činným osobám a najmä ľuďom, ktorý by sa nimi radi stali. Čo všetko sa mení?
Prehľad noviniek pre živnostníkov: Čo všetko sa od augusta mení?
Zdroj: Peter Mayer

Zmeny obsiahnuté v novele zákona by mali zjednodušiť podmienky pre živnostníkov. Predložil ju minister vnútra Roman Mikulec a do účinnosti vstupuje 1. augusta. Ako prvá najvýraznejšia zmena smeruje k odľahčeniu administratívnej záťaže. Po novom pri ohlasovaní živnosti sa využijú informácie z Registra obyvateľov.

Okresný úrad si údaje na účely získania výpisu z registra trestov overí priamo cez register, ohlasovateľ živnosti ich teda nemusí dokladovať. Znamená to teda, že si všetky informácie potrebné k zriadeniu živnosti vytiahnu zo spomínaného registra. Dokladovať informácie musíte iba v prípade, že v ňom nie ste uvedený.

Zníženie byrokracie

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.