14.09.2021, 14:31

Pri jednoduchej rekonštrukcii vám stačí ohlásenie stavby

Ak ste sa rozhodli renovovať svoj príbytok, je dôležité uvedomiť si rozsah prác. Pri niektorých potrebujete stavebné povolenie, ale bežné udržiavacie práce môžete robiť kedy chcete. Kedy je však potrebná takzvaná ohláška?

Pri jednoduchej rekonštrukcii vám stačí ohlásenie stavby
Zdroj: Veronika Raffajová

Ohlásenie sa podáva na predtlačenom formulári stavebného úradu na mestskom úrade. Je potrebné uviesť meno a adresu navrhovateľa, názov alebo označenie stavby a predpokladaný začiatok a koniec stavebných úprav. Rovnako dôležité je uviesť aj to, či si stavbu realizujete svojpomocne alebo máte dodávateľa na niektoré služby. Napokon sa uvádza aj projektant stavby.

Potrebné prílohy

Ako prílohy slúžia list vlastníctva, písomné splnomocnenie v prípade, že stavebník poverí na vybavenie žiadosti inú fyzickú alebo právnickú osobu, jednoduchý technický opis a jednoduchý situačný výkres. Taktiež je potrebné pridať

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.