19.04.2017, 00:00

Šesť vecí, ktoré treba vedieť o predaji majetkových podielov

Šesť vecí, ktoré treba vedieť o predaji majetkových podielov
Zdroj: Reuters

1. Prečo sa pozemky skupujú
Vlastníctvo lesných pozemkov je vo väčšine prípadov špecifické tým, že sa o jednu súvislú plochu lesa delí niekoľko, niekedy aj stovka spoluvlastníkov. Prečo sa podiely na pozemkoch skupujú?
Najčastejším dôvodom je podľa realitného makléra Mária Glosa snaha členov urbariátu o scelenie rozdrobeného vlastníctva. „Dôvodom býva i to, že majitelia chcú vytvoriť oboru so zverou kvôli poľovnému revíru. Alebo sa v danej lokalite plánuje ťažba dreva, prípadne niekto podniká v lesnom hospodárstve a chce rozšíriť svoje vlastníctvo,“ vraví Glos. Realitné kancelárie, ktoré sa špecializujú na tento typ predaja, sa stretávajú sa aj s tým, že klienti sa rozhodnú do pozemku len investovať. Kúpia si hektár, dva lesnej pôdy. „Väčšinou to tak

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.