10.05.2017, 10:48

Nemáte jasno vo vyúčtovaní za byt? Tu sú rady expertky

Koncom mája by mali správcovia aj spoločenstvá doručovať majiteľom bytov faktúry. Vysoké nedoplatky môžu prekvapiť aj vás. Aké máte skúsenosti so správcami a vyznáte sa vôbec v rozúčtovacích faktúrach?

Nemáte jasno vo vyúčtovaní za byt? Tu sú rady expertky
Zdroj: Dreamstime

Okrem zúčtovania zálohových platieb, ktoré ste hradili v minulom roku, správca vám musí predložiť aj správu o svojej činnosti za minulý rok. Tiež prehľad o finančnom hospodárení domu. Obsahovať by mala najmä informácie o stave strechy, múrov, fasády, vnútorných priestorov, kotolní, výťahov, spoločných priestorov, prípojok vedenia médií.

Ak ste si čerpali aj úver na zateplenie domu, mali by ste sa zo správy dozvedieť, koľko ste z neho splatili. Každoročne máte tiež problém s faktúrou, v ktorej sa nevyznáte?

Tu sú rady Anny Krajčiovej, výkonnej riaditeľky Združenia bytového hospodárstva na Slovensku. Dajú vám návod, ako si poradiť v rôznych situáciách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.