23.09.2021, 16:40

O kúpeľnú liečbu žiadajte lekára

Zbavte sa následkov prekonaného ochorenia a využite možnosti ozdravných pobytov. Poradíme vám, ako a kedy ich dostanete.

O kúpeľnú liečbu žiadajte lekára
Zdroj: Flickr

Ak trpíte závažným ochorením alebo máte následky po úraze, môžete využiť na zlepšenie svojho zdravotného stavu kúpeľnú liečbu.

Keďže pribúdajú aj pacienti, ktorí majú po prekonaní ochorenia COVID-19 pretvrávajúce zdravotné ťažkosti, štát rozšíril zoznam indikačných skupín o ďalšie diagnózy. Naposledy boli do indikačného zoznamu pridané aj postcovidové diagnózy do oboch indikačných skupín, teda aj do skupiny A, aj do skupiny B.

Nové indikácie

V kategóriách A a B pribudli po novom indikácie pre postcovidových pacientov. Do kategórie A pribudol stav po prekonaní COVID-19, ktorý sa prejavuje pretrvávajúcimi kardiovaskulárnymi ťažkosťami, ktoré limitujú denné aktivity.

Patrí sem aj orgánové poškodenie srdca alebo ciev do 12 mesiacov od ukončenia liečby covidovej infekcie. Návrh vám v prípade potreby vyhotoví kardiológ, internist

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.