Prezident Finančnej správy Jiří Žežulka. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Finančná správa urobí rázny krok, ruší kontaktné miesta daňových úradov. O ktoré mestá ide?

28.07.2022, 14:25
Autor:
TASRTASR

K 1. decembru tohto roka plánuje finančná správa znížiť počet kontaktných miest daňových úradov na Slovensku o 13.

Dotknutých zamestnancov chce presunúť v rámci krajov na svoje väčšie pobočky, informovala vo štvrtok FS.

Ušetria milión eur ročne

V prípade ďalších dvoch kontaktných miest dôjde k transformácii na pobočku daňového úradu. Štát podľa prezidenta FS Jiřího Žežulku ušetrí optimalizáciou približne milión eur ročne.

Žežulka pripomenul, že klienti už môžu s finančnou správou komunikovať cez viaceré kanály, ktoré chce naďalej posilňovať.

K prehodnoteniu fungovania kontaktných miest daňových úradov FS priviedlo napredovanie elektronickej komunikácie, pokles počtu spravovaných subjektov či menej fyzických návštev klientov.

"Technologické napredovanie spoločnosti, zmeny v podnikateľskom prostredí, väčší dôraz na informatizáciu a zjednodušenie komunikácie občana so štátnou správou však v súčasnosti vedú finančnú správu k prehodnoteniu organizácie práce na týchto kontaktných miestach," skonštatoval Žežulka.

Koho sa to dotkne

V prípade Kežmarku a Sabinova dôjde k transformácii na pobočku. Zrušenie sa dotýka týchto miest:

Hurbanova, Kolárova, Hlohovca, Šamorína, Revúcej, Detvy, Sniny, Levoče, Stropkova, Moldavy nad Bodvou, Sobraniec, Veľkých Kapušian a Gelnice.

Rušené kontaktné miesta podľa FS navštevujú klienti minimálne a klesá aj počet spravovaných subjektov.

Podnikatelia komunikujú s FS povinne elektronicky a fyzické osoby kontaktné miesta vyhľadávajú najmä v čase podávania daňových priznaní k dani z príjmov, prípadne pri darovaní podielových daní.

Žežulka pripomenul, že rušenie kontaktných miest nie je novinkou a už v uplynulých rokoch ich zaniklo 18.

 

01 - Modified: 2023-03-17 11:58:04 - Feat.: - Title: Finančná správa spúšťa od pondelka online daňovú poradňu k daňovým priznaniam, pomôžu s vypĺňaním 02 - Modified: 2023-03-19 23:00:00 - Feat.: - Title: Danko sľuboval státisíce dovolenkárov. Jeho šeky prežili, no nikto v štáte netuší, ako zaberajú 03 - Modified: 2023-03-16 06:50:44 - Feat.: - Title: Exšéf ekonomiky u daniarov: Vyberali sme provízie, 40-tisíc som zaniesol Brhelovi. Jeho advokát to popiera 04 - Modified: 2023-03-16 09:53:42 - Feat.: - Title: Práca a dôchodok: aké sú tento rok vaše daňové povinnosti a na čo si dať pozor 05 - Modified: 2023-03-14 14:30:00 - Feat.: - Title: Ste študent a vypĺňate daňové priznanie? Takto treba správne postupovať
menuLevel = 2, menuRoute = prakticke-hn/obcan-a-majetok, menuAlias = obcan-a-majetok, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
23. marec 2023 06:14