Skrachovaný miliardár
StoryEditor

Skrachovaný miliardár (Billion Dollar Loser)

nakupujte tu

EAN/ISBN: 978-80-8254-016-4
Väzba: Brožovaná
Jazyk: Slovenský
Pôvodný jazyk: Anglický; Billion Dollar Loser
Autor: Reeves Wiedeman
Vydáva: MAFRA Slovakia

 

Anotácia

Prinášame vám slovenský preklad bestselleru Billion Dollar Loser. Jedinečný a dych vyrážajúci  skutočný príbeh imigranta Adama Neumanna a jeho spoločnosti WeWork. Kniha odkrýva zákutia vzniku, fungovania a pádu fenoménu menom WeWork. Firmy, ktorá na začiatku svojho podnikania sľubovala, že americké kancelárie premení na cool miesta. Úchvatný vzostup znamenal aj veľkolepý pád. To všetko v čase najväčšieho rozmachu startupovej scény a zdieľanej ekonomiky.

 

Povedali o knihe

Adam Neumann si myslel, že je ďalším Stevom Jobsom. Ukázalo sa, že je však skôr ako Donald Trump. Tento živý a starostlivo vyrozprávaný dramatický príbeh čitatelia zhltnú tak, akoby išlo o akčný román. Reeves Wiedeman sleduje charizmatického Neumanna, ako lezie na vrchol hory a potom z nej spadne, pričom necháva na úvahe čitateľa, či bol šarlatán, úprimne veril alebo oboje. Rovnako zostáva na čitateľovi, ako zhodnotí tých, ktorí slepo nasledovali spoločnosť WeWork až na vrchol.

Ken Auletta

 

Pohotová tragikomická sága o idealizme, lakomstve a nespútanej ctižiadostivosti. Na príklade  spoločnosti WeWork ukazuje uplynulú dekádu veľkoleposti fi nancovanej rizikovým kapitálom. Kniha je vynikajúcou prípadovou štúdiou sily budovania značky. Reeves Wiedeman má talent doslova na každej strane rafi novane ponúknuť nejaký detail, z ktorého nám padne sánka. Pri čítaní tejto knihy som mala pocit, že som navštívila Potemkinovu dedinu po búrke: ledabolo visiace drôty, ilúzia trompe l’oeil sa rozpadne pri nepatrnom záchveve. Šialené, vyrušujúce a nakoniec úplne uspokojujúce.

Anna Wienerová, autorka knihy Uncanny Valley

 

O autorovi

Reeves Wiedeman je prispievajúcim redaktorom časopisu New York. Píše pre The New Yorker, New York Times Magazine, Rolling Stone, Harper’s a ďalšie publikácie. Toto je jeho prvá kniha.

 

menuLevel = 2, menuRoute = predplatne/knihy, menuAlias = knihy, menuRouteLevel0 = predplatne, homepage = false
25. máj 2024 17:12