01.03.2019, 09:52

Nevídaný nárast Čaputovej. V najnovšom prieskume má už viac ako 50 percent

Najnovší prieskum agentúry AKO potvrdzuje výraznú dominanciu Zuzany Čaputovej.

Masívny nárast preferencií Zuzany Čaputovej potvrdzuje aj ďalší prieskum v prezidentských voľbách. Agentúra AKO namerala Čaputovej dokonca 52,9 percenta. Znamenalo by to, že by už mohla byť zvolená za prezidentku v prvom kole. Ústavní právnici sa však nezhodujú, koľko hlasov by musela získať.

Na druhom mieste v prieskume skončil Maroš Šefčovič so 16,7 percentami, na treťom je Štefan Harabin 11,4 percenta.

​Prieskum sa uskutočnil v dňoch 27. 2 – 28. 2. 2019 formou telefonického dopytovania. Zadal si ho volebný tím Čaputovej. Výberovú vzorku tvorilo 800 respondentov, ktorí reprezentujú dospelú populáciu Slovenska, z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania a okresu bydliska.

​“V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým za neuveriteľnú podporu v posledných dňoch. Včerajšie čísla agentúry FOCUS, ako aj dnešné čísla agentúry AKO, podľa ktorých by ma volilo 52,9 percenta, ma napĺňajú veľkou silou,ale aj zodpovednosťou za našu krajinu. Mojím veľkým prianím do nasledujúcich dní je, aby bola kampaň aj po dnešku vedená v korektnom duchu, ako doposiaľ, reagovala Čaputová na výsledky prieskumu.

Dodala, že vníma snahy oponentov a niektorých politikov vytvoriť konflikt.

​"Ľudia sa už nemôžu pozerať na nespravodlivosť systému, ktorý spolu vytvorili. Nepristúpim na takúto kampaň. Ľudia sú unavení z hádok politikov, ja chcem byť tým, kým som, a komunikovať témy, ktoré považujem za dôležité. Mojou stratégiou je úprimnosť a snažím sa komunikovať citlivé názory spôsobom, ktorý by nemal byť zraňujúci alebo ponižujúci pre nositeľov opačného názoru.” dodala Čaputová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.