31.03.2019, 00:18

Čaputovej víťazný prejav. Voličom poďakovala aj v jazykoch národnostných menšín

Novozvolená prezidentka sa vyjadrila aj k budúcej spolupráci so slovenskými politikmi a najmä predsedom Smeru Robertom Ficom. 

Čaputovej víťazný prejav. Voličom poďakovala aj v jazykoch národnostných menšín
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá v prezidentských voľbách porazila Maroša Šefčoviča, krátko pred sčítaním všetkých výsledkov predstúpila pred novinárov, aby poďakovala svojim voličom.

"Ďakujem vám všetkým že ste boli so mnou, sľubujem vám, že ja budem s vami. Budem aj s vami, ktorých dôveru som si zatiaľ nezískala," povedala v prvej reakcii Čaputová. Voličom poďakovala okrem slovenčiny aj v jazykoch národnostných menšín. 

Dodala, že Slovensko podľa nej dalo najavo, že si pýta zmenu. "Slovensko si pýta túto zmenu, že sa dá ísť do volieb s pokorou, slušnosťou, bez osočovania. Mysleli sme si, že slušnosť v politike je naša slabosť."

"Snažila som sa aj počas kampane priniesť slušný tón. Nie som za osobné útoky alebo klamstvo v politike," povedala Čaputová.

Novozvolená prezidentka sa vyjadrila aj k budúcej spolupráci so slovenskými politikmi a najmä predsedom Smeru Robertom Ficom. "Nie som zodpovedná za výsledok, ale iba za svoj podiel na ňom, hovorí o budúcich rokovaniach s Ficom a stranou Smer." Tvrdí, že sa neobáva útokov a bude chcieť sa dohodnúť so všetkými oponentmi.

Čaputová potvrdila, že jej prvá zahraničná cesta povedie do Českej republiky tak, ako je tradícia slovenských prezidentov. "Prvá zahraničná cesta by určite viedla do Česka. Pána Zemana rešpektujem ako legitímne zvoleného prezidenta Českej republiky," povedala Čaputová. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.