Zuzana ČaputováTASR
StoryEditor

Mičovského demisia sa odkladá. Čaputová ju prijme, až keď bude známy jeho nástupca

01.06.2021, 13:59
Autor:
TASRTASR
Mičovský sa rozhodol podať demisiu po tom, čo jeho nominantku v SPF zadržala polícia.

Prezidentka Zuzana Čaputová príjme demisiu ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského (OĽANO), až keď bude zrejmé, kto ho má nahradiť. Informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Prezidentka podľa jeho slov očakáva, že sa tak stane budúci týždeň.

"Prezidentka prijme demisiu Jána Mičovského po dohode s predsedom vlády, keď bude zrejmé, kto sa má stať jeho nástupcom, aby mohla nového ministra pôdohospodárstva bezprostredne vymenovať do funkcie," uviedol hovorca.

Mičovský minulý týždeň oznámil, že odstúpi z funkcie. Jeho krok súvisí s dianím v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF), najmä s policajným zadržaním a väzbou generálnej riaditeľky SPF Gabriely Bartošovej.

Zároveň pripustil, že jeho nástupcom vo funkcii by mohol byť súčasný štátny tajomník rezortu Martin Fecko.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. január 2026 20:55