Vďaka mnohým novým satelitným snímkam je teraz možné sledovať zmeny po celom svete od roku 1984 až do 2016. Vidieť sú rastúce mestá, výrub pralesov, topenie ľadovcov, ale aj vznik umelých ostrovov.
Ľadovec Kolumbia, Aljaška:
Na unikátnom projekte Timelapse začal Google pracovať v roku 2009 s výskumnou agentúrou USGS (United States Geological Survey). Spracovali 2 068 467 satelitných fotografií, aby sa v nich našli tie najlepšie (napr. bez mrakov) pre každé miesto na Zemi, v každom roku. Celkovo sa pracovalo s 909 terabajtmi dát.
Las Vegas, USA:
Následne bola z týchto najlepších fotografií vytvorená jedna veľká pre každý rok - s rozlíšením 1,78 terapixelov. Potom boli všetky tieto fotografie skombinované do interaktívnej HTML5 animácie. Výsledkom tak bola možnosť pozrieť sa, ako sa medzi rokmi 1984 až 2012 menilo ľubovoľné miesto na Zemi.
Jazero Poopó, Bolívia:
K pôvodnému spusteniu došlo v roku 2013. Teraz Google službu Timelapse aktualizoval: miesto roku 2012 sa môžete pozerať až do roku tohtoročného. Zároveň mal tiež Google vďaka projektu Lands prístup k viac fotografiám z minulosti a dokonca aj úplne novým snímkam zo satelitov Lands 8 a Sentinel-2.
Dubaj, Spojené arabské emiráty:
Celkovo bolo teraz k dispozícii cez 5 000 000 fotografií a výsledné "celosvetové fotografie" sú vo viac ako dvojnásobne vysokom rozlíšení 3,95 terapixelov.
Aralské jazero, Kazachstan / Uzbekistan:
Miesto kdekoľvek na Zemi si môžete vyhľadať na stránkach Google Earth Engine.
Káhira a Nová Káhira, Egypt: