Vláda SRPeter Mayer
StoryEditor

Komisia vybrala kandidátov na šéfa ÚVO. Čaká ich verejné vypočutie

09.08.2017, 14:34
Autor:
TASRTASR

Komisia dnes na verejné vypočutie vládou odporučila deväť kandidátov na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie. Informoval o tom Úrad vlády.

Do stanoveného termínu boli doručené prihlášky desiatich kandidátov - Helena Polónyi, Peter Kubovič, Martin Hasay, Miroslav Hlivák, Matej Sliška, Matúš Džuppa, Ingrid Šikulajová, Elena Sivová, Zita Táborská a Branislav Šarmír. Komisia na verejné vypočutie odporučila všetkých kandidátov okrem Šarmíra, ktorý nesplnil všetky stanovené podmienky uvedené vo výzve na prihlásenie kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie. Nedoručil totiž všetky doklady do termínu stanoveného vo výzve a nepreukázal minimálne 5-ročnú prax vo verejnom obstarávaní.

Proces voľby predsedu úradu a zverejňovanie informácií o ňom bude podľa vlády aj v druhom kole rovnaký ako v kole prvom. Mená spolu so životopismi kandidátov zverejní úrad vlády ihneď po technickom spracovaní prihlášok na svojom webovom sídle.

Projekty kandidátov budú zverejnené v rámci kompletného materiálu pripraveného na rokovanie vlády a rovnako na webovom sídle úradu vlády v sekcii Rokovania. "O presnom termíne verejného vypočutia kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie vládou budeme verejnosť a médiá informovať," dodal úrad vlády.

Vláda v prvom kole nevybrala svojho nominanta na predsedu úradu. Verejné vypočutie v máji tohto roka absolvovali traja kandidáti, ani jeden z nich však nezískal potrebný počet hlasov. O post šéfa úradu sa vtedy uchádzali jeho súčasná predsedníčka Zita Táborská, právnik z Úradu pre verejné obstarávanie Peter Kubovič a generálny riaditeľ sekcie riadenia projektov na ministerstve dopravy Juraj Méry. Päťročné funkčné obdobie Táborskej skončilo v júni.

Úrad vlády preto vyhlásil opätovnú výzvu na prihlásenie kandidátov na predsedu s termínom do konca júla. O kandidátovi vybranom vládou definitívne rozhodne Národná rada, a to pravdepodobne na svojej septembrovej schôdzi.

01 - Modified: 2022-11-09 14:14:46 - Feat.: - Title: Vyhral Hegerov favorit: výber nového šéfa štátnej inštitúcie sa podľa mimovládok spolitizoval 02 - Modified: 2022-10-07 09:14:38 - Feat.: - Title: Nejasnosti pri voľbe šéfa Úradu pre verejné obstarávanie: Heger nevysvetlil výber kandidáta Kuboviča 03 - Modified: 2022-09-23 11:42:47 - Feat.: - Title: HN24: Na vypočutí kandidátov na post šéfa ÚVO sa zúčastnili len P. Kubovič a T. Lepieš 04 - Modified: 2022-09-20 22:01:27 - Feat.: - Title: Rezort hospodárstva nedokázal vysvetliť zmluvy za milióny eur súvisiace s utajeným systémom, dostal pokutu 05 - Modified: 2022-09-06 07:05:15 - Feat.: - Title: Strabag s Porrom sa znova odvolali. Križovatke D1/D4 hrozí oddialenie aj o trištvrte roka, tvrdí odborník
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2022 00:58