TASR/Michal Svítok
StoryEditor

SNS: Slovensko nepotrebuje podporu niekedy zvláštnych prejavov sexuálnych menšín

19.08.2017, 18:31
Autor:
TASRTASR
Poslanci SNS chcú do Národnej rady SR predložiť návrh zákona o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo.

Slovensko potrebuje namiesto "podpory niekedy zvláštnych prejavov sexuálnych menšín" novú koncepciu rodinnej a demografickej politiky. Tvrdí to koaličná SNS a žiada, aby sa materstvo, rodičovstvo a rodinná politika stali prioritou tejto vlády.

​Poslanci SNS chcú do Národnej rady SR predložiť návrh zákona o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo, ktorý bude zahŕňať vytvorenie takzvanej rodinnej doložky v legislatívnom procese. "A rovnako iniciatívne predložíme našim koaličným partnerom návrh na vytvorenie Rady vlády pre rodinu a demografický rast," uviedol predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Pozrite si aj krátke video, ktoré ukazuje atmosféru na dúhovom pochode:

​Koaličná strana poukazuje, že spoločensky preferovaným ideálom musí zostať funkčné manželstvo a rodina. "Sme si vedomí, že nie každému sa podarí žiť z rôznych dôvodov tento ideál, preto samozrejmosťou musí byť aj podpora tehotným matkám, slobodným mamičkám, ako aj akýmkoľvek matkám v núdzi," uviedol Bernaťák.

​SNS očakáva, že vznik Rady vlády pre rodinu a demografický rast môže byť "prvým krokom na ceste k reálne rodinnej a demografickej politike na Slovensku". "Rovnako zákon o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo a rodinná doložka sa môžu stať efektívnym opatrením s veľkou symbolickou hodnotou," dodal Bernaťák. Jej prijatie má byť zreteľným signálom, že "akákoľvek vláda nemôže prijímať ekonomické a finančné opatrenia, ktoré pôjdu proti rodine".

SNS uvádza, že rešpektuje ľudí zúčastňujúcich sa na Dúhovom Pride, ale "chce zdôrazniť, že takéto podujatia sú propagáciou hodnôt, ktoré by akékoľvek štátne inštitúcie nemali podporovať".

01 - Modified: 2022-07-25 07:00:00 - Feat.: - Title: Deti pred obrazovkou: Okolo je toľko elektroniky, že je prakticky nemožné, aby sa jej vyhli 02 - Modified: 2022-07-22 13:00:00 - Feat.: - Title: Home office s deťmi má svoje pravidlá: Takto zvládnete prácu aj svoje ratolesti 03 - Modified: 2022-07-17 11:00:00 - Feat.: - Title: TROŠKA TROSKA: Spoveď čiernej ovce z katolíckej rodiny 04 - Modified: 2022-06-19 10:44:36 - Feat.: - Title: Obžalovaný oligarcha SNS Kvietik o Dankovi mlčí, svedok ho okrem úplatkov spojil aj s miliónovými dotáciami 05 - Modified: 2022-06-16 09:13:46 - Feat.: - Title: Slota po obvinení z korupcie: luxusná hacienda skončila v rukách jeho syna
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. august 2022 11:02