Peter Mayer
StoryEditor

Kusý reaguje na Freša: Nenechám sa zastrašiť a nebojím sa politických intríg

13.10.2017, 17:05
Autor:
TASRTASR
Starosta Nového Mesta reaguje na Sulíkove obvinenia z nečistého financovania kampane.

Nenechám sa zastrašiť, nebojím sa politických intríg a nezastavíte ma. Tak reaguje kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý na dnešné vyjadrenie predsedu SaS Richarda Sulíka. Ten upozornil na kandidátov, pri ktorých môžu byť podľa neho podozrenia o financovaní ich volebnej kampane. Medzi nimi spomenul aj Kusého.

Podpásové útoky

"Keď tento týždeň vyšiel ďalší prieskum, v ktorom moja podpora narástla, povedal som, že očakávam nové podpásové útoky. Nemýlil som sa. Máme tu ďalší politický útok a opäť na môjho otca. Ja týmto pánom znovu odkazujem – nenechám sa zastrašiť a nebojím sa politických intríg. Mňa nezastavíte," povedal TASR Kusý v reakcii na vyhlásenie Sulíka.

Podľa jeho slov je neuveriteľné, že človek, ktorý sa stretáva s ľuďmi, ako je podnikateľ Marián Kočner, sa obracia k národu a rozpráva o transparentnosti.

Idú si po krku

Na financovanie volebnej kampane niektorých svojich súperov, medzi ktorými bol aj Kusý, upozornili v septembri aj kandidáti na šéfa BSK Daniel Krajcer aj Jozef Uhler. Kusý vtedy argumentoval, že si svoju kampaň od začiatku financuje najmä z vlastných úspor a z príspevkov od rodiny a rodinných priateľov. "Všetky príspevky a dary sú zverejnené na mojom transparentnom účte," povedal.

Sulík dnes verejnosti odporučil, aby sa zaujímala o to, akým spôsobom financujú volebnú kampaň kandidáti na predsedov samosprávnych krajov, ktorým chcú dať hlas. Ako príklad uviedol kandidátov na predsedov Bratislavského kraja Rudolfa Kusého a Pavla Freša či kandidáta na šéfa Trenčianskeho kraja Štefana Škultétyho. Šéf SaS varuje, že za "bombastickými kampaňami" môžu byť oligarchovia, ktorí si svoju podporu budú chcieť neskôr vybrať.

Založil byt

Kusý podľa Sulíka tvrdí, že míňa vlastné úspory. Šéf liberálov sa pýta, kto založí vlastný byt, okrem Radoslava Procházku, aby dal peniaze do kampane s neistým výsledkom, "len tak, lebo chce páchať dobro?"

Kusý je navyše podľa Sulíka spoločníkom vo firme, ktorá má dlhy. "Tak na jednej strane založí svoj byt, dostane peniaze, všetky svoje úspory dá do kampane a zároveň dlží štátu 6700 eur. Takýto človek má poctivo a čestne viesť župu?" zamýšľa sa Sulík. 

01 - Modified: 2022-09-29 22:23:45 - Feat.: - Title: Môže parkovacia politika v Bratislave fungovať bez toho, aby parkovanie bolo spoplatnené pre Bratislavčanov? 02 - Modified: 2022-09-13 10:55:52 - Feat.: - Title: Vallo uvrhol Bratislavčanov do parkovacieho chaosu, tvrdí kandidát na primátora Kusý 03 - Modified: 2022-08-30 06:46:29 - Feat.: - Title: Kandidát na primátora Bratislavy Kusý: Buď uspejem, alebo prídem o všetko 04 - Modified: 2022-08-25 12:10:51 - Feat.: - Title: Personálne rošády u primátora: Matúš Vallo má takmer tisícku ľudí, osem poradcov aj naplánované odchodné 05 - Modified: 2022-08-25 08:35:55 - Feat.: - Title: Vallo sa bráni. Tvrdí, že ostatné štyri roky boli v Bratislave stratené, no len pre záujmové skupiny
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. september 2022 08:17