StoryEditor

V Bratislave strhol vietor časť strechy z budovy školy. Na mieste zasahovali hasiči

29.10.2017, 20:09
Autor:
TASRTASR
Budova, v ktorej sídlila pôvodná obecná škola, je v majetku mestskej časti, v súčasnosti ju formou nájmu využíva zriaďovateľ súkromnej základnej a materskej školy.

Silný vietor strhol v bratislavskom Lamači časť strechy z budovy, v ktorej sídli súkromná ZŠ a MŠ Marie Montessori.

Na mieste v blízkosti lamačského zimného štadióna zasahujú hasiči, polícia tiež uzavrela Borinskú ulicu a odklonila premávku.

"Vietor strhol asi polovicu plochy strechy na južnom trakte budovy," informoval TASR vicestarosta Lamača Lukáš Baňacký o udalosti, ktorá sa odohrala našťastie bez toho, aby ohrozila niekoho zdravie či život.

"Strešná krytina nespôsobila pri páde ďalšie majetkové škody," uviedol Baňacký.

Budova, v ktorej sídlila pôvodná obecná škola, je v majetku mestskej časti, v súčasnosti ju formou nájmu využíva zriaďovateľ súkromnej základnej a materskej školy.

Budova je poistená, vzniknutá škoda sa bude riešiť prostredníctvom ohlásenia poistnej udalosti.

TASR/M. Baumann

Silný vietor dnes na viacerých miestach Slovenska ochromil železničnú dopravu, veterná smršť tiež spôsobila výpadok elektrickej energie na viacerých miestach.

Z dôvodu bezpečnosti v hlavnom meste uzatvorili urnový háj krematória i mestské cintoríny, takisto zatvorili bratislavskú zoo. V Malackách z dôvodu bezpečnosti uzavreli Zámocký park.

01 - Modified: 2025-06-20 10:00:00 - Feat.: - Title: Matcha boom v hlavnom meste: Tieto štyri bratislavské podniky vedia, ako má chutiť zelené zlato 02 - Modified: 2025-06-20 10:31:40 - Feat.: - Title: Realitní experti upozorňujú: Tieto slovenské mestá dosiahli cenový strop. Kupovať byt teraz alebo čakať? 03 - Modified: 2025-06-18 07:10:56 - Feat.: - Title: Bratislava zasype rigoly v okolí električkovej trate v Petržalke 04 - Modified: 2025-06-17 14:07:02 - Feat.: - Title: Medardova kvapka opäť nekvapká. Sucho sa výrazne zhoršilo, ďalšie dni nevyzerajú ružovo 05 - Modified: 2025-06-17 13:56:45 - Feat.: - Title: Zmizlo 2,7 milióna eur. Kde je audit, zasiahne štátny úrad a urobila vôbec Petržalka nejaké opatrenia?
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
22. jún 2025 08:08