StoryEditor

Podchod na Trnavskom mýte bude obmedzený. Mapa ukazuje, ktoré miesta uzavrú

27.11.2017, 13:02
Autor:
TASRTASR
Alternatívne trasy budú vedené na povrchu Trnavského mýta. Obmedzenia sú naplánované do marca 2018.

Na Trnavskom mýte v Bratislave od piatka 1. decembra pre stavebné práce dočasne uzavrú dva vstupy do podchodu, ktorý od polovice októbra rekonštruujú.

Alternatívne trasy budú vedené na povrchu Trnavského mýta. Obmedzenia sú naplánované do marca 2018.

Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom informovali primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a obchodný riaditeľ spoločnosti Immocap Group, ktorá podchod obnovuje, Slavomír Jankovič.

Podchod na Trnavskom mýte Podchod na Trnavskom mýte Mesto Bratislava

Niekoľko vstupov bude uzavretých

Dočasne uzavreté budú vstupy do podchodu Nová Tržnica a električkové nástupište číslo 1. Obmedzenia sú potrebné pre bezpečnosť chodcov a stavebných pracovníkov.

"Od decembra budú Bratislavčania vidieť v podchode dočasné a čiastočné obmedzenia pohybu peších. Ľudia budú chodiť po obchádzkových trasách. O tom, ako to bude vyzerať, sa dozvedia aj priamo na mieste prostredníctvom informačných tabúľ," povedal primátor. Podchodom prejde denne okolo 30-tisíc ľudí.

​Pre uzavretý vstup do podchodu Nová Tržnica bude viesť obchádzková trasa po Šancovej ulici k priechodu pre chodcov pri Novej Tržnici v smere na Kukučínovú ulicu.

Následne bude potrebné prejsť na druhú stranu a po chodníku až ku vstupu do podchodu Istropolis. Pre uzavreté električkové nástupište číslo 1 bude obchádzková trasa viesť náhradným priechodom na nástupište číslo 2.

Mesto i investor verejnosť žiadajú, aby tieto trasy dodržiavala, pretože sú navrhnuté v súlade s bezpečnostnými opatreniami a pravidlami cestnej premávky. Na bezpečnosť bude dohliadať štátna i mestská polícia.

Rekonštrukcia zanedbaného podchodu na Trnavskom mýte sa začala 16. októbra. Ukončenie prác je plánované na budúcoročné leto. Doteraz sa v podchode realizovali práce na odstránení hliníkového podhľadu, stropnej tepelnej izolácie v celom rozsahu a vybudovanie koridorov pre peších.

V súčasnosti prebiehajú interiérové asanačné práce.

"Aktuálne stavebné práce sú asanácia verejných toaliet – sanita, obklad stien, dlažba. Demontáž vnútorných obkladov stien v interiéri, lokálna demontáž dlažby v časti budúcich nájomných jednotiek. Momentálne asanujeme technické priestory v technologickom zázemí," priblížil Jankovič.

Investícia za vyše milión

Hlavné mesto opravuje povrchy chodníkov od Levickej ulice po križovatku Trnavské mýto a v oblasti pri východe z podchodu Trnavská/Vajnorská. Tieto práce majú byť ukončené do polovice decembra.

O komplexnej obnove podchodu na Trnavskom mýte spoločnosťou Immocap Group rozhodli bratislavskí mestskí poslanci koncom septembra 2016.

Poslanci jej totiž schválili prenájom podchodu na 15 rokov, s možnosťou opcie na ďalších päť rokov, za ročné nájomné jedno euro.

Podmienkou je, že musí do revitalizácie podchodu spoločnosť investovať minimálne 1 082 790 eur bez DPH. Okolo jedného milióna eur prispeje aj magistrát, a to do výťahov a výmeny eskalátorov.

01 - Modified: 2024-06-25 10:05:33 - Feat.: - Title: V Bratislave sa opäť uskutoční Dúhový Pride, jeho témou bude slovenská kultúra 02 - Modified: 2024-06-25 10:00:00 - Feat.: - Title: Na vrchole jednej z najvyšších budov Slovenska mala byť reštaurácia. Developer teraz priznal, že z toho nič nebude 03 - Modified: 2024-06-25 07:00:14 - Feat.: - Title: Na výstavbe električkovej trate v Petržalke badať podľa Bratislavy posun. Počet pracovníkov sa zdvojnásobil 04 - Modified: 2024-06-22 12:43:00 - Feat.: - Title: Bratislava chystá na leto úpravy v MHD. Počas prázdnin bude viacero zmien 05 - Modified: 2024-06-20 06:55:50 - Feat.: - Title: Hlavné mesto chce tento rok rozšíriť PAAS o prvú lokalitu v Lamači
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. jún 2024 19:31