Róbert Fico, viacnásobný predseda Vlády SR, predseda strany Smer-Sociálna demokracia, medzi ktorej základné hodnoty má patriť ochrana menšín a znevýhodnených: „Duchovná obroda slovenského národa je dôležitejšia ako fyzické potreby homosexuálov..”TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Prezidentka obdržala otázky k referendu. Jej kancelária čakala na list od Fica dva týždne

29.10.2021, 14:23
Autor:
TASRTASR
Prezidentka Zuzana Čaputová už má otázky, ktoré sa týkajú petičnej akcie na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

Prezidentka Zuzana Čaputová už má otázky opozičného Smeru, týkajúce sa petičnej akcie na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. V piatok to potvrdil hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Čaputová sa bude listom zaoberať po návrate zo zahraničnej pracovnej cesty v Glasgowe, kde bude budúci týždeň zastupovať Slovensko na Konferencii OSN o zmene klímy (COP26). "Prezidentka má v tejto chvíli iné povinnosti, na list sa čakalo takmer dva týždne," povedal Strižinec.

Líder Smeru Robert Fico nedávno informoval, že predsedníctvo strany schválilo otázky, ktoré sa týkajú petičnej akcie na vyhlásenie referenda o predčasných parlamentných voľbách.

Fico dodal, že v sprievodnom liste, ktorý budú adresovať prezidentke, je žiadosť, aby sa hlava štátu vyjadrila, či sa v súvislosti s otázkami obráti na Ústavný súd. Avizoval, že prípadnú petičnú akciu na podporu referenda bude organizovať Smer.

25. máj 2022 22:33