StoryEditor

Kufrík ochromil rannú dopravu v Bratislave. Zneškodnil ho pyrotechnik

04.11.2021, 08:24
Autor:
klkljmjm
Príslušníci polície uzavreli širšiu zónu a to od Ursínyho ulice až po budovu Ministerstva spravodlivosti.

Cestujúci v mestskej hromadnej doprave v širšom centre Bratislavy zostali v stredu ráno zaskočení. Električku neďaleko Račianskeho mýta zastavila polícia a nariadila ľuďom, aby pokračovali peši.

Službukonajúci policajt pre HN uviedol, že dôvodom je podozrivý kufrík a obavy z jeho obsahu. Polícia následne doplnila, že kufrík bol nájdený priamo pred budovou Policajného prezídia, ktorá je neďaleko.

Reprofoto/ Google Maps

Polícia kvôli tomu uzavrela širšiu zónu a to od Ursínyho ulice až po budovu Ministerstva spravodlivosti, kde v minulosti pôsobil len Výskumný ústav zváračský.

V lokalite ihneď vznikli rozsiahle kolóny z oboch strán. Električky a autá stáli v smere od centra aj zo strany od Rače. Peších posielali obchádzkou okolo neďalekých objektov miestneho autoservisu.

Kufrík preskúmal pyrotechnik, ktorý ho zabezpečil a z miesta odviezol. "V súvislosti s nálezom podozrivého predmetu, ktorý bol dnes v ranných hodinách nájdený pred budovou Prezídia policajného zboru, začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia," doplnila polícia.

Premávku pred poludním obnovili. 

29. máj 2022 06:28