Richard SulíkTASR/M. Baumann
StoryEditor

Účasť Sulíkovej dcéry na Expo bola hradená z jej vlastných prostriedkov, bráni sa rezort hospodárstva

04.11.2021, 11:36
Autor:
redredTASRTASR
Alexandra Sulíková je právnička zaoberajúca sa energetickým právom a preto podľa ministerstva hospodárstva využila možnosť zúčastniť sa na tematickom týždni Expo venovanom energetike.

Účasť dcéry ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na svetovej výstave Expo v Dubaji bola hradená z jej vlastných prostriedkov. Uviedlo to Ministerstvo hospodárstva.

Alexandra Sulíková je právnička zaoberajúca sa energetickým právom a preto podľa ministerstva hospodárstva využila možnosť zúčastniť sa na tematickom týždni Expo venovanom energetike.

"Poviem otvorene, že ma jej záujem potešil, pretože svoje deti vídam minimálne, preto som s jej účasťou súhlasil, aby sme mohli aspoň takto skĺbiť prácu s časom stráveným spolu," povedal minister.

Sulíkovci zároveň neboli ubytovaní v hoteli spolu so zvyškom delegácie, ale prenajali si súkromné ubytovanie, ktoré si hradia sami. "Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to," dodal.

V stredu večer (3. 11.) unikli na internet naskenované kópie cestovných pasov členov slovenskej delegácie, ktorá je momentálne v Dubaji na svetovej výstave Expo.

Ako informovali viaceré médiá, sú medzi nimi súkromní podnikatelia, zamestnanci ďalších štátnych inštitúcií či novinári, ktorí cestu spravodajsky monitorujú. Súbor s informáciami bol nahratý na portál uloz.to, následne bol však vymazaný.

"Aktuálne zisťujeme, čo sa presne stalo a z akého dôvodu boli tieto údaje zverejnené. V prípade, že zistíme protiprávne konanie, obrátime sa na príslušné úrady," reagovala hovorkyňa ministerstva Katarína Matejková. Účasť Sulíkovej dcéry kritizovala opozičná strana Smer či mimoparlamentná strana SNS.

​Rezort hospodárstva na tieto účely uzavrel so Sulíkovou dcérou zmluvu o spolupráci v súvislosti so zabezpečením poradenstva na výstave Expo. Zmluva je zverejnená aj v centrálnom registri zmlúv. 

Rezort sa v zmluve zaviazla Sulíkovej poskytnúť cestovné náhrady a výdavky za leteckú prepravu. Podľa zmluvy išlo o prepravu vládnym špeciálom do Dubaja a späť.  

Zmluva o spolupráci by hnky on Scribd

23. jún 2022 12:40