Veronika RemišováTASR
StoryEditor

Remišová: Verím, že reformy prejdú, či s podporou Sme rodina alebo bez

06.11.2021, 13:56
Autor:
TASRTASR
Veronika Remišová považuje za prirodzené, ak sa v koalícii štyroch strán o reformách diskutuje a hľadá sa spoločné riešenie, pretože ide o veľké systémové zmeny.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) verí, že pripravené reformy prejdú, či už s podporou hnutia Sme rodina alebo bez nej. Uviedla to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy s tým, že hlasy budú v prípade potreby hľadať aj u nezávislých poslancov.

Poslanec Národnej rady za Smer Richard Takáč kritizuje, že reformy vznikli "od zeleného stola" v Bratislave a bez akejkoľvek odbornej a spoločenskej diskusie.

Veľké systémové zmeny

Tvrdí, že ich strana ani jednu z nich nepodporí. Pri reformách je podľa neho dôležité, aby boli schválené a podporované koalíciou aj opozíciou, a tiež širokou verejnosťou, ktorej sa to týka.

Remišová považuje za prirodzené, ak sa v koalícii štyroch strán o reformách diskutuje a hľadá sa spoločné riešenie, pretože ide o veľké systémové zmeny.

"Každý má trochu iné priority a pohľady a je potrebné sa dohodnúť," vyhlásila. Smer podľa jej slov reformy nepodporí, pretože "z podstaty Smeru vychádza, že chce zachovať pôvodný stav," uviedla.

Prípadným odchodom hnutia Sme rodina z koalície sa vicepremiérka nezaoberá. "Sústredím sa na to, čo môžeme robiť pre ľudí a čo robíme," uviedla. Pripomenula, že predseda hnutia a šéf parlamentu Boris Kollár síce má negatívny postoj voči reformám, no nevetoval ich.

Diskutujúci sa bavili aj o súčasnej zhoršujúcej sa pandemickej situácii na Slovensku. Remišová tvrdí, že v žiadnej krajine nie sú dvaja bývalí premiéri ako na Slovensku, ktorí v tomto smere podkopávajú krajine nohy. Opoziční lídri podľa nej vyzývajú ľudí na to, aby sa neočkovali, a motivujú ich na porušovanie protipandemických opatrení.

Zvýhodnenie zaočkovaných ľudí

V prípade možného povinného očkovania vybraných skupín si Remišová nevie predstaviť, akým spôsobom by sa napríklad sankcionovali zdravotníci či opatrovatelia, ktorí sa očkovať nechcú. "Máme ich málo, nemôžeme si dovoliť ich prepúšťať. Tu som za dobrovoľnosť," uviedla.

Taktiež je za zvýhodnenie zaočkovaných ľudí, a to aj v čiernych okresoch. Zavedenie núdzového stavu nepodporuje, podľa nej stačia určené pravidlá v Covid automate.

Takáč vníma bezmocnosť ľudí, ktorí boli podľa neho minulý rok obmedzovaní, zúčastnili sa na celoplošnom testovaní, a aj tak malo Slovensko jednu z najväčších úmrtností na ochorenie Covid-19. "Vláda nezvládla komunikáciu ani pri očkovaní. Aj v tom sme už najhorší," skonštatoval.

Za tento stav nesie podľa neho plnú zodpovednosť vláda. Odmieta tvrdenia, že by Smer či Robert Fico hovorili ľuďom, aby nenosili rúška či sa nedali očkovať. "My sme za dobrovoľnosť pri očkovaní," uviedol s tým, že Smer podporil zákony, ktoré mali pomôcť pri riešení pandémie.

01 - Modified: 2023-09-18 12:27:16 - Feat.: - Title: Pellegriniho Hlas žiada Remišovú vysvetliť financovanie domu, tá podáva trestné oznámenie 02 - Modified: 2023-08-21 09:20:29 - Feat.: - Title: Najlepšou cestou k suverenite je úcta k vlastným dejinám i vzdelanosť, pripomína Remišová boj za slobodu 03 - Modified: 2023-07-26 14:57:48 - Feat.: - Title: O čerpaní eurofondov súčasná vláda zavádza, tvrdí Remišová 04 - Modified: 2023-06-21 20:31:41 - Feat.: - Title: Rozhodnutie Ústavného súdu rešpektujem, pri paragrafe 363 treba však nastaviť hranice, tvrdí Remišová 05 - Modified: 2023-06-12 12:04:57 - Feat.: - Title: Remišová tvrdí, že telocvične sa môžu stavať aj z pripravenej eurofondovej výzvy
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2023 23:19