TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Fico o opatreniach: Vláda rozhodla nelogicky, človek s negatívnym testom je najbezpečnejší

18.11.2021, 15:25
Autor:
TASRTASR
Podľa šéfa Smeru postavenie očkovaného, testovaného a toho, kto prekonal ochorenie, musí byť z hľadiska práva rovnaké.

Vláda prijala nelogické opatrenia. Aj zaočkovaný človek môže šíriť ochorenie Covid-19, zatiaľ čo niekto s negatívnym výsledkom testu je bezpečný. Myslí si to šéf opozičného Smeru Robert Fico. Dodal, že postavenie očkovaného, testovaného a toho, kto prekonal ochorenie, musí byť z hľadiska práva rovnaké.

"Akékoľvek iné rozhodnutia sú segregačné a protiústavné," vyhlásil. Nové opatrenia chce Smer-SD napadnúť na Ústavnom súde.

​Fico kritizoval, že vláda dala úplne "nabok" nezaočkovaných, ktorí nebudú môcť chodiť do nákupných stredísk či na hromadné podujatia. Tvrdí, že aj zaočkovaný človek môže dostať a šíriť nákazu. Naopak, človek s čerstvým negatívnym výsledkom PCR testu je podľa neho najbezpečnejší.

"Opatrenia prispejú k šíreniu ochorenia COVID-19. Voľne necháme chodiť očkovaného a ten, kto má negatívny PCR test, bude musieť byť doma," vyhlásil na tlačovej konferencii.

Šéf Smeru tiež opätovne vyčíta vláde, že sa nestará o nakazených, ktorých necháva napospas. Tvrdí, že človek, u ktorého sa potvrdí ochorenie, musí dostať ihneď potrebnú liečbu a konzultáciu.

Vláda prijala vo štvrtok nové znenie COVID automatu a podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zavádza tzv. lockdown pre nezaočkovaných v červenej, bordovej a čiernej farbe, teda momentálne vo všetkých okresoch. Nezaočkovaní budú môcť chodiť do tzv. esenciálnych obchodov, nebudú môcť chodiť do nákupných centier ani na hromadné podujatia.

20. máj 2022 10:22