Reuters
StoryEditor

Fitnescentrá budú v čiernych okresoch zatvorené, odkazuje Mikasov úrad

19.11.2021, 11:12
Autor:
TASRTASR
Nariadenie hygienikov zároveň stanovuje kapacitné limity pre návštevníkov.

Fitnescentrá v čiernych okresoch ostanú od pondelka 22. novembra zatvorené. V bordových a červených okresoch bude do nich povolený vstup len v režime OP (očkovaní/po prekonaní ochorenia Covid-19). Vyplýva to z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva.

​Nariadenie hygienikov zároveň stanovuje kapacitné limity pre návštevníkov. V bordovom okrese to bude maximálne 20 návštevníkov, prípadne podľa rozlohy fitnescentra taký počet, aby na jedného návštevníka pripadalo 15 štvorcových metrov (m2).

V červených okresoch bude môcť byť vo fitnescentre maximálne 50 návštevníkov, respektíve je stanovený limit jeden návštevník na 15 m2. Prevádzky musia viesť aj zoznamy zákazníkov.

Ak okres prejde zo stupňa ohrozenia do stupňa ostražitosti (oranžová farba) a prevádzka zachová pri vstupe režim OP, nebudú sa ňu vzťahovať kapacitné obmedzenia.

Pri režime OTP (očkovaní/po prekonaní ochorenia/testovaní) to bude maximálne 20 návštevníkov alebo jeden návštevník na 15 m2.

Ak prevádzka povolí v okrese s oranžovou farbou vstup všetkým osobám, maximálna kapacita je desať návštevníkov v jednom momente.

Ak sa okres dostane do stupňa monitoring (zelená farba), prevádzky s režimom vstupu OP môžu využívať plnú kapacitu prevádzky, pri režime OTP alebo základ platia kapacitné obmedzenia.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. február 2024 20:15