HN/Peter Mayer
StoryEditor

Čaputová: Musíme prestať tliachať o covide. Potrebujeme lockdown, sme najhorší na svete

23.11.2021, 10:04
Autor:
redred
Prezidentka Zuzana Čaputová po návšteve Nemocnice Ružinov povedala, že Slovensko má na milión obyvateľov najviac nakazených na svete.

Prehrávame boj s covidom, sme najhorší na svete v počte novo nakazených ľudí na milión obyvateľov. Povedala po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove prezidentka Zuzana Čaputová.

"Neviem, čo ešte viac treba počuť a vidieť na to, aby sme zmenili prístup," podotkla prezidentka. V príhovore zároveň upriamila pozornosť na preplnené nemocnice, vyčerpaný zdravotnícky personál a umierajúcich ľudí. 

Čaputová zdôraznila, že ľudia v nemocniciach zomierajú nielen na koronavírus, ale v dôsledku nepriaznivej situácie v zdravotníckych zariadeniach aj na iné diagnózy z dôvodu, že sa na nich kapacitne nedostane.

"Čo viac ešte potrebujeme počuť, ako to, že sme so svojim prístupom najhorší na svete. To, čo potrebujeme, je prestať šíriť bludy o covide, prestať o ňom tliachať a počúvať odborníkov," doplnila prezidentka s tým, že potrebujeme obmedziť mobilitu a zaviesť lockdown.

Po návšteve Nemocnice Ružinov vystúpil na tlačovej besede aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý sa poďakoval zdravotníckemu personálu za službu v náročnej situácii.

"Niektoré veci, ktoré zdravotnícky personál zažíva, sú neprijateľné a pre mňa už aj nepredstaviteľné," zdôraznil minister. Spolu s tým vyjadril presvedčenie, že situáciu sa podarí zvládnuť.

20. máj 2022 03:00