Andrej DankoTASR/Martin Baumann
StoryEditor

Danko kritizoval Žitňanskú. Pletie sa do vecí, do ktorých ju nič nie je, tvrdí

17.12.2017, 11:53
Autor:
TASRTASR
Líder národniarov zároveň podotkol, že uznáva Žitňanskej kompetenciu v určitých oblastiach.

Koaličná SNS je za sprísnenie podmienok výberu ústavných sudcov. V nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS).

"Som za to, aby sme rozmýšľali, aký vek má mať ústavný sudca pri svojom výkone funkcie a akú kvalitu vzdelania má dosahovať," skonštatoval Danko s tým, že je však proti strate kompetencií NR SR v tomto smere. Ukončenie sporu medzi parlamentom a prezidentom SR Andrejom Kiskom ohľadom menovania trojice ústavných sudcov podľa Danka ukázalo, že ústava je funkčná a nikto tu neprekročil kompetencie. "Ak Ústavný súd niečo povie, čo sa vám aj nepáči, musíte to rešpektovať, nekomentovať to. Poradcovia a právnici v okolí prezidenta sa mu mali v prvom rade ospravedlniť a netlačiť ho ešte do ďalšieho problému," povedal predseda NR SR.

Reagoval aj na vyhlásenia ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) k tejto téme. "Skôr, než dá reakciu novinárom, si mala veci naštudovať, nestrieľať pri schodoch, ako strieľala o listovom tajomstve," skonštatoval Danko. Ako podotkol, uznáva jej kompetenciu v určitých oblastiach, ale podľa neho sa stáva v istých veciach "Matuzalemom pravdy". Podľa Danka sa Žitňanská „pletie do vecí, do ktorých ju nič nie je.“

Predseda parlamentu zopakoval, že nevidí alternatívu voči súčasnej koalícii. Letnú koaličnú krízu vysvetlil tak, že mal dosť alibizmu niektorých jeho koaličných partnerov. "Veľmi ma urážali niektoré kroky, ktoré mi neumožňovali realizovať našu politiku," vysvetlil Danko. Vzťahy v koalícii si podľa neho však už vyjasnili, nastavili si aj jasné pravidlá a zatiaľ sa dokážu predčasným voľbám vyhnúť.

Problém zmrazovania platov ústavných činiteľov vníma ako komédiu, lebo sú už podania na Ústavnom súde a škody pre spoločnosť budú v desiatkach miliónov eur, ktoré bude treba zrejme doplácať. "Potom bude otázka, či táto falošná politika bola na mieste," skonštatoval Danko. Podľa neho je pravdou, že je zle nastavený systém odmeňovania ľudí v štátnej správe. Na stole je však už dohoda, že v priebehu prvého polroka 2018 musí ministerstvo financií vypracovať komplexný návrh odmien ľudí, ktorí pracujú v štátnej správe.

Na svojom nedávnom vystúpení v ruskej Dume by Danko nič nemenil. Podľa vlastných slov by v nej vystúpil aj druhýkrát. "V priebehu budúceho polroka sa pokúsim zorganizovať ešte aj väčšiu pracovnú návštevu so zástupcami z podnikateľských a umeleckých kruhov," priblížil s tým, že on má úctu ku každému národu. Stojí si však za tým, že Slovensko nesmie premeškať šancu spolupracovať s Ruskom. "Môže ma kto chce bičovať za Rusov, myslím si, že s nimi spolupracovať musíme," podotkol.

01 - Modified: 2022-11-25 10:24:35 - Feat.: - Title: Andrej Danko si kvôli Viktorovi Orbánovi vyholil hlavu. Chváli sa tým na sociálnych sieťach 02 - Modified: 2022-08-26 10:38:07 - Feat.: - Title: Nerozumiem, ako môže Hlas podporovať Drobu, vyhlásil Fico. Smer a SNS prišli so spoločným kandidátom 03 - Modified: 2022-06-19 10:44:36 - Feat.: - Title: Obžalovaný oligarcha SNS Kvietik o Dankovi mlčí, svedok ho okrem úplatkov spojil aj s miliónovými dotáciami 04 - Modified: 2022-05-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Andrej Danko je späť prvou triedou 05 - Modified: 2022-05-30 17:41:32 - Feat.: - Title: Matovičova pomoc rodinám je populistická. Od Rusov som chcel prístup k najlacnejšej rope, hovorí Danko
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. november 2022 02:45