Všetko sa začalo blogom opozičnej poslankyne za stranu SaS Natálie Blahovej. Poslankyňa v blogu opísala podozrenia zo znásilnenia maloletej Natálie v reedukačnom centre Čistý deň v Galante. Po zverejnení blogu sa začali objavovať aj ďalšie prípady. Ministerstvo práce vedené nominantom Smeru Jánom Richterom však odmietlo, že by v prípade zlyhalo. Zároveň sa do prípadu, ktorý sa mal odohrať pred dvoma rokmi, vložila Generálna prokuratúra, v Trnave vznikol špeciálny vyšetrovací tím a na kontrolu sa vybralo aj ministerstvo práce a ústredie práce. Ministerstvo však zatiaľ nerozhodlo, či zariadeniu pre možné pochybenia odoberie akreditáciu alebo nie.TASR/Martin Baumann
StoryEditor

V Čistom dni je ešte päť detí, kontroverzné zariadenie majú čoskoro zatvoriť

23.01.2018, 12:48
Autor:
TASRTASR
Richterov rezort označil správne konanie v tejto veci za zdĺhavý a právne zložitý proces.

Rozhodnutie o odňatí akreditácie galantskému resocializačnému zariadeniu Čistý deň by mohlo byť právoplatné v krátkom čase, avizuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR. Zákonné procesy, ktoré s tým súvisia, by už mali byť takmer na svojom konci.

V zariadení je ešte päť maloletých klientov na základe rozhodnutia súdov, no ich sociálni kurátori už dali na súdy návrhy, aby ich premiestnili do iných zariadení.

​"Robíme všetko pre to, aby bolo rozhodnutie o odňatí akreditácie právoplatné, a teda vykonateľné čo najskôr a v súlade so zákonom o správnom konaní," informoval v posledných dňoch tlačový odbor ministerstva.

Rezort označil správne konanie v tejto veci za zdĺhavý a právne zložitý proces.

O vstup do konania totiž požiadalo 26 zainteresovaných ľudí od klientov zariadenia cez rodinných príslušníkov po zamestnancov, čo jeho trvanie predĺžilo.

Vziať licenciu Čistému dňu odporučila vlani v lete Akreditačná komisia MPSVR SR. Rezort uviedol, že ju zariadeniu vezme.

Rozhodnutie o odobratí akreditácie zo strany rezortu padlo po tom, čo polícia potvrdila, že v obnovenom trestnom konaní jeho vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania voči bývalému pracovníkovi Čistého dňa.

01 - Modified: 2022-08-08 12:28:27 - Feat.: - Title: Krajniak: Sulík nás chce zatiahnuť do koaličných sporov. Zákon o dôchodkoch mali pripraviť lepšie 02 - Modified: 2022-07-09 11:12:31 - Feat.: - Title: Ďalšia inflačná pomoc je pripravená na vyplatenie. Komu je určená a do kedy o ňu podať žiadosť? 03 - Modified: 2022-07-06 14:00:00 - Feat.: - Title: Životné minimum sa zvýšilo. Ktoré dávky porastú tiež? 04 - Modified: 2022-07-04 12:29:31 - Feat.: - Title: Sme pripravení na ďalšiu vlnu pandémie v zariadeniach sociálnych služieb, odkazuje Krajniakov rezort 05 - Modified: 2022-07-04 13:00:00 - Feat.: - Title: Neviete, v akej výške vám bude vyplatený trinásty dôchodok? Pomocou kalkulačky to môžete zistiť
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
11. august 2022 23:24