RázsochyHN/Pavol Funtál
StoryEditor

Koniec bratislavskej opachy sa blíži. Nemocnicu Rázsochy by mohli začať búrať najskôr na jeseň

24.01.2018, 15:49
Autor:
TASRTASR
​Ministerstvo zdravotníctva v súčasnosti pripravuje súťažné podklady na jej búranie.

Rozostavanú nemocnicu na bratislavských Rázsochách by mohli začať búrať najskôr na jeseň. Časom by sa tam mala postaviť nová univerzitná nemocnica.

​Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v súčasnosti pripravuje súťažné podklady na jej búranie, zverejniť by ich malo na prelome januára a februára tohto roka. Potvrdil to dnes novinárom šéf rezortu Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD). Povedal tiež, že v priebehu jedného či dvoch mesiacov by sa mal obstarávať "i kompletný poradca vrátane projektovej dokumentácie".

V HNtelevízii si pozrite, aký príbeh je za neúspešnou výstavbou nemocnice na bratislavských Rázsochách:

​Výberové konanie na post šéfa príspevkovej organizácie Nemocnica Rázsochy nedávno vyhrala Zita Táborská, bývalá šéfka Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Drucker tvrdí, že takýto post je potrebný, hoci nová univerzitná nemocnica ešte nestojí.

"Potrebujeme štatutára, niekoho, kto pripravuje potrebné veci do budúcna," uviedol minister s tým, že v tejto fáze ide najmä o procesy verejného obstarávania. Podotkol, že požiadal, "aby odmeňovanie bolo primeranej úrovni tomu, na čom sa robí". Povedal tiež, že "s pani Táborskou sme diskutovali, či by mala záujem prihlásiť sa do výberového konania".

Na čele príspevkovej organizácie Nemocnica Rázsochy stál do konca novembra minulého roka Jozef Dolinský. Bývalý šéf Národného onkologického ústavu v Bratislave bol vo funkcii na dobu určitú.

Potrebu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava má vyriešiť výstavba nemocnice na Rázsochách, kde už roky stojí rozostavaný objekt, a rekonštrukcia, prípadne dostavba tej v Ružinove.

Najväčšiu aj najzadlženejšiu slovenskú nemocnicu tvorí v súčasnosti päť zariadení - na Kramároch, v Starom Meste, Ružinove, Petržalke a Podunajských Biskupiciach. Po novom to majú byť len Rázsochy a Ružinov.

01 - Modified: 2023-02-06 10:59:27 - Feat.: - Title: Projektu obnovy Osobného prístavu v Bratislave chýba stále právoplatné povolenie 02 - Modified: 2023-02-06 09:29:09 - Feat.: - Title: Polícia obvinila piatich Ukrajincov, v Bratislave mali poškodiť auto s vodičom 03 - Modified: 2023-02-04 16:12:13 - Feat.: - Title: Na Košickej ulici v Bratislave sa prepadla časť vozovky 04 - Modified: 2023-02-04 14:23:12 - Feat.: - Title: Prevrátené bilbordy či padajúce stromy. V Bratislave vyčíňa silný vietor po celom meste 05 - Modified: 2023-02-03 13:17:54 - Feat.: - Title: V Bratislave platí výstraha pred silným vetrom. Mestská polícia odporúčania zváženie vonkajších aktivít
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. február 2023 20:31