Natália BlahováTASR/Michal Svítok
StoryEditor

Blahová podala na Tomanovú trestné oznámenia. Prerazila úplne dno, vyhlásila poslankyňa SaS

26.01.2018, 11:11
Autor:
TASRTASR
Urobila tak po tom, čo Tomanovú vyzvala uplynulý týždeň na odstúpenie z funkcie.

Detská ombudsmanka Viera Tomanová bude čeliť niekoľkým trestným oznámeniam. V piatok na Generálnej prokuratúre SR ich na ňu podala poslankyňa Národnej rady (NR) SR Natália Blahová (SaS). Urobila tak po tom, čo Tomanovú vyzvala uplynulý týždeň na odstúpenie z funkcie.

"Viera Tomanová prerazila úplne dno, keď 12. januára zverejnila tlačovú správu plnú klamlivých informácií, ktorou si chcela vybavovať svoje politické účty so mnou ako so svojou najväčšou oponentkou a kritičkou," povedala Blahová. Podotkla, že na to využila rodinu v kríze a jej maloleté dieťa, ktoré identifikovala. Tým sa podľa nej stalo predmetom verejného záujmu a poškodila jeho práva.

"Nehovoríme už len o morálnom a etickom zlyhaní, ale o podozreniach zo spáchaných trestných činov," poznamenala poslankyňa NR SR. Preto podala na detskú ombudsmanku trestné oznámenia z podozrenia zo spáchaných trestných činov. "Ide o zneužívanie právomoci verejného činiteľa, marenia úlohy verejným činiteľom, krivé obvinenia, ohováranie a neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi. Komisárka pre deti zo svojho postu nepomáha rodinám a deťom v kríze, ale práve naopak, škodí im. Preto už dávno nemala byť komisárkou pre deti," dodala Blahová.

Poslankyňa tvrdí, že ak z funkcie odstúpi, ušetrí si tým fiasko s trestným stíhaním. Tomanová a Blahová majú medzi sebou spor. Ombudsmanka hovorí, že poslankyňa za SaS sa zrejme pokúsila o únos dieťaťa, keď sa podľa jej tvrdení pri istej situácii prezentovali so svojou asistentkou ako pracovníčky "sociálky" s úmyslom dostať dieťa k matke.

Blahová tieto tvrdenia dementovala a uviedla, že bola morálnou podporou matke, ktorá sa domáhala naplnenia súdneho rozhodnutia, podľa ktorého mala matka stráviť víkend so svojím dieťaťom. Poukázala, že ako pracovníčka "sociálky" sa nepredstavila ani ona a ani jej asistentka. Blahová povedala, že dlhé roky pôsobila ako sociálna poradkyňa s tým, že žiadosť od prosiacej matky sa neodmieta a ombudsmanka informuje o prípade zavádzajúco a nekorektne.

Úrad komisára pre deti uviedol, že prípad maloletej je v jeho pozornosti a sleduje dodržiavanie práv maloletej s tým, že obaja rodičia dieťaťa sa naň obrátili.

V HNtelevízii si pozrite aj záznam z tlačovky poslankyne Blahovej, na ktorej vyzvala Tomanovú na odstúpenie:

01 - Modified: 2022-08-17 09:26:26 - Feat.: - Title: Ficov Smer podal trestné oznámenie pre sabotáž, kritizuje vyšetrovateľov NAKA 02 - Modified: 2022-05-26 09:48:06 - Feat.: - Title: V decembri neuspel, pomohli mu až v koalícii. Novým detským komisárom bude Jozef Mikloško 03 - Modified: 2022-05-25 19:21:56 - Feat.: - Title: V decembri neuspel, pomohli mu až v koalícii. Novým detským komisárom bude Jozef Mikloško 04 - Modified: 2022-04-14 08:07:46 - Feat.: - Title: Polícia odmietla trestné oznámenie ministra Mikulca na Fica za ohováranie 05 - Modified: 2022-04-11 09:10:20 - Feat.: - Title: Zverejnenie videa s presunom systému S-300 má dohru. Benčík podal na Fica trestné oznámenie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. september 2022 07:35