Minister vnútra Robert Kaliňák a premiér Robert FicoTASR/P. Zachar
StoryEditor

Nové informácie o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka. Čo všetko sme sa dnes dozvedeli?

27.02.2018, 16:13
Autor:
lmlmTASRTASR
Polícia vypočula v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky okolo 20 osôb.

Koalícia, opozícia a médiá by sa mali zomknúť a urobiť všetko pre to, aby sa čo najskôr vyšetrila vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Myslí si to premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorý podľa vlastných slov odmieta v prípade tohto "ohavného činu" politizáciu.

Na tlačovej konferencii na úrade vlády zopakoval ponuku milión eur za relevantné informácie k vražde.

Čo nové sme sa na brífingu premiéra dozvedeli o prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky:

 • Polícia vypočula v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky okolo 20 osôb.
 • Podnikateľov Antonina Vadalu a Diega Rodu, ktorí sú údajne napojení na taliansku mafiu a médiá ich spájajú so slovenskými politikmi, zatiaľ nevypočula.
 • Fico v súvislosti s Viliamom Jasaňom a Máriou Troškovou, cez ktorých má byť podľa medializovaných informácií talianska mafia napojená na úrad vlády, požiadal, aby médiá ani opozícia nespájali s vraždou novinára a jeho priateľky nevinných ľudí.
 • Pri vyšetrovaní polícia komunikuje aj s českými a talianskymi kolegami, a tiež s Europolom.
 • Šéf polície Tibor Gašpar vyzval osoby, ktoré sa na skutku podieľali, aby sa ozvali polícii za cenu nižšej sadzby alebo úľavy z trestu.
 • Gašpar upozornil, že polícia pracuje s viacerými vyšetrovacími verziami.
 • Súčasťou vyšetrovacieho tímu má byť podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka aj zástupca, pravdepodobne šéfredaktor dotknutého portálu Aktuality.sk, aby bolo známe, akým spôsobom prebieha vyšetrovanie a neboli žiadne pochybnosti o transparentnosti.
 • Vo večerných hodinách očakáva policajný prezident analýzy z komunikačných prostriedkov ako mobily, počítače, e-mailovej komunikácie obetí tohto trestného činu.
 • Gašpar vyhlásil, že prípad súvisí a má istý dosah do Českej republiky.
 • Polícia komunikuje s Talianskom na základe toho, čo všetko už odznelo v médiách.
 • Slovenská polícia dostala priamu ponuku z Europolu z Haagu, kde súšpecializované tímy na expertízne činnosti týkajúce sa napríklad mobilných zariadení.
 • Súbežne sa vyhodnocuje množstvo obrazovo zvukových dát z rôznych kamerových systémov, ktoré sú priamo v obci ale aj širšom perimetri miesta činu.

01 - Modified: 2022-08-09 14:50:14 - Feat.: - Title: Nie Rusko, ale Ukrajina prerušila dodávky ropy na Slovensko, tvrdí Fico 02 - Modified: 2022-07-20 16:10:16 - Feat.: - Title: Všade množstvo mŕtvych. Kde prešli Rusi, tam nezostalo vôbec nič, hovorí kameraman, ktorý prežil dopad bomby 03 - Modified: 2022-07-11 08:42:28 - Feat.: - Title: HN24: Pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka pokračuje. Súd opätovne rozhoduje o Kočnerovej vine 04 - Modified: 2022-06-22 13:14:42 - Feat.: - Title: Ruskí vojaci chladnokrvne popravili ukrajinského fotografa, tvrdia Reportéri bez hraníc 05 - Modified: 2022-06-18 10:10:12 - Feat.: - Title: Polícia identifikovala pozostatky nezvestného brazílskeho novinára. Zadržala muža, ktorý sa k vražde priznal
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
10. august 2022 15:37