Facebook/Permanent Mission of Slovakia to the United Nations
StoryEditor

Fico tvrdí, že Kiska bol za Sorosom bez zástupcu ministerstva. Nie je to pravda, odkazuje prezident

05.03.2018, 18:06
Autor:
chochohašhaš
Roman Krpelan vyvracia premiérove slová a dodáva, že v roku 2016 sa stretnutia Kisku s americkým finančníkom židovského pôvodu zúčastnil aj Miroslav Lajčák.

Prezident Andrej Kiska bol na stretnutí s americkým miliardárom Geogreom Sorosom aj s predstaviteľom Ministerstva zahraničných vecí. Tvrdí to hovorca prezidenta Roman Krpelan v reakcii na vyhlásenia Roberta Fica.

Premiér dnes na brífingu naznačil, že za prejavom prezidenta môže byť práve George Soros. „Pýtam sa, prečo hlava štátu išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má pochybné meno. Ten človek sa volá George Soros. Prosím si odpoveď od prezidenta, o čom bolo to stretnutie, na ktorom nemal Kiska so sebou žiadneho zástupcu slovenského ministerstva zahraničných vecí," vyhlásil Fico

Pozrite si vyhlásenie premiéra Roberta Fica.

​"Premiér ignoruje, že sa mu rúca vláda," napísala v reakcii na prejav Krpelan. "Odpútavanie pozornosti konšpiračnými teóriami nezbavuje premiéra povinnosti riešiť hlbokú politickú krízu, alebo uvoľniť miesto niekomu, kto to dokáže," dodal. 

Krpelan sa pre HNonline.sk vyjadril, že na stretnutí prezidenta so Sorosom 20. septembra 2017 v New Yorku bol prítomný zástupca rezortu diplomacie. Dokonca sa v roku 2016 stretnutia Kisku s americkým finančníkom židovského pôvodu zúčastnil aj minister zahraničia Miroslav Lajčák.

Ako to bolo s účasťou zástupcu ministerstva zahraničných vecí na vlaňajšom stretnutí prezidenta so Sorosom, sme sa snažili zistiť aj u hovorcu rezortu diplomacie Petra Suska. Jeho odpoveď znela: "Čo ja viem, tak nebol."

Prezident v septembri minulého roka na Facebooku písal o tom, že sa v rámci cesty po USA stretol aj so Sorosom, ktorý je obľúbeným terčom útokov konšpiračných teoretikov.. "Stretnutie inicioval na základe minulotýždňovej titulky v New York Times, kde písali o úspešnom príbehu Rómov v Spišskom Hrhove," písalo sa vtedy na oficiálnej prezidentovej stránke na sociálnej sieti.

01 - Modified: 2024-05-17 08:37:42 - Feat.: - Title: Atentát na Fica je útokom na suverénnu politiku, povedal šéf maďarskej diplomacie 02 - Modified: 2024-05-15 15:04:39 - Feat.: - Title: Szijjártó: Pokus o atentát na Fica je šokujúci a zarážajúci 03 - Modified: 2024-05-15 14:59:27 - Feat.: - Title: Správa o zbabelom pokuse o atentát na slovenského premiéra Fica mnou hlboko otriasla, uviedol Scholz 04 - Modified: 2024-05-15 14:42:15 - Feat.: - Title: Poľského premiéra šokovala správa o Ficovi. Robert, myslím na teba v týchto veľmi ťažkých chvíľach, vyhlásil 05 - Modified: 2024-05-15 14:27:37 - Feat.: - Title: Som hlboko šokovaný z ohavného útoku na môjho priateľa Roberta Fica, tvrdí Orbán
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. máj 2024 15:16